Spacák pro kapraře s extrémem do -20: udrží vás v teple celou sezonu

Thunder 5 Season
Ilustrační foto: redakce

Výprava na kapry nebo sumce se ani v létě neobejde bez kvalitního spacího pytle. Komfortní spánek a dostatečná izolace před venkovním chladem je základ pro to, aby jste si chvíle u vody mohli užít naprosto bez jakýchkoliv potíží.

Kvalitní spacák vás navíc podrží i v mrazu. Například jako Chyť a pusť Spací pytel Thunder 5 Season, který, jak název napovídá, zahřeje rybáře v každém období sezony.

Tento spací pytel vznikl s použitím nejlepších a nejmodernějších materiálů, aby chránil před vlhkem a zimou. Je vhodný pro rybáře i myslivce. Spacák Thunder 5 Season se vyrábí z nepromokavého a prodyšného materiálu a má vnější vrstvu, která nešustí. Díky tomu neplaší zvěř nebo nevzbudí parťáka v bivaku, když se převalíte z boku na bok.

Chy? a pus? Spac� pytel Thunder 5 Season

Microfleece černé barvy je plně prošívaný a vyplněn 100% dutým vláknem pro vysokou tepelnou ochranu a pohodlí. Uvnitř spacáku je kapsa na mobilní telefon a odnímatelný polštářek pod hlavou pro pohodlný spánek. Venkovní zipy jsou chráněny překryvem proti pronikání chladu. Převleky na obou stranách spacáku (u hlavy a nohou) zajistí volný a bezpečný pohyb. Spací pytel je snadno upevnitelný k lehátku pomocí popruhu a přezky a dodává se s kompresní taškou pro snadné přenášení.

Parametry spacího pytle:

Velikost: 212x95x7cm

Váha: 3,4kg

Tepelný komfort: -13°C

Extrémní teplota do: -20°C

lov kapra v zime

Jak udržovat spací pytel aby vám dlouho dobře sloužil?

Správná údržba a zachování spacího pytle se jeví jako nezbytná pro jeho dlouhou životnost a může zabránit zbytečným výdajům. Nezapomeňte, že výběr správného spacího pytle představuje jen první krok. Kvalita materiálu spacího pytle hraje důležitou roli v jeho životnosti. Navíc musíte pečovat o váš spacák správným způsobem. 

Ujistěte se, že vždy, když opustíte místo, kde jste spací pytel používali, dojde k jeho úplnému vysušení. K tomu musíte vyčistit vnitřek spacího pytle a případně jej vyprat podle instrukcí výrobce. Také je důležité, aby byl spací pytel schovaný mimo dosah slunečního záření kvůli dlouhodobému působení UV paprsků. 

Z hlediska skladování se jeví nejlépe zavěšení ve svislé poloze. To je důležité, aby se materiál nemačkal a nezmizely vzduchové mezery v izolačním materiálu. Většina výrobců také doporučuje, aby se spací pytel skladoval na tmavém a suchém místě.

Údržba spacího pytle má velký význam pro zachování jeho kvality a prodloužení jeho životnosti. Dodržování jednoduchých instrukcí na údržbu může značně přispět k tomu, aby byl spací pytel vždy čistý a funkční.

Po každém použití je nutné spací pytel dobře provětrat v rozepnutém stavu. Pokud má spací pytel nějaké skvrny, lze je čistit vlažnou mýdlovou vodou a případně použít mycí houbu. V případě většího znečištění od zeminy lze špínu mytím postupně odstraňovat.

Výjimečně znečištěný povrch spacího pytle lze vyprat v pračce s rotujícím bubnem. Je důležité použít teplou vodu, nikoliv horkou. Po vyprání stačí spací pytel vysušit a uložit na vhodném místě.

Není doporučeno čištění spacího pytle chemickou cestou, neboť by to mohlo snížit jeho odpudivost vody a izolační výkon.

Je také důležité vědět, že tkaniny a izolační materiály, z nichž se spací pytel vyrábí, mohou hořet při přímém styku s otevřeným ohněm. Proto si dávejte pozor například na jiskry odlétající z ohně. Dělat si táborák na rybách sice není vždy zvykem a většinou to ani nejde. Přesto byste měli mít toto na paměti a k ohni spacák nepřibližovat neboť jen pouhé propálení dírky jej může poškodit.

Dodržování těchto jednoduchých kroků na údržbu spacího pytle zajistí jeho kvalitu a prodlouží jeho životnost, což zase přispěje k pohodlnému a bezpečnému spaní na přírodě.

Levný nebo dražší spací pytel?

Můžete namítat, že spací pytle lze pořídit výrazně levněji. Pokud plánujete jednorázový výlet či jen občasné letní přesnočky na rybách a hledáte spací pytel, může to být dostačující volba. 

Pro pravidelné používání se ale vyplatí koupit něco lepšího. Existuje mnoho faktorů, které je třeba vzít v úvahu. Rozměry, skladnost, teplota, váha a materiál představují ty nejdůležitější parametry, na které se lze zaměřit

Musíte si též ujasnit, jak často spacák chcete využívat. Pokud jde o dočasné použití na několika nocích, budete mít jiný požadavek na výběr než při dlouhodobém cestování. Při rybaření nemusíme tolik řešit hmotnost neboť se spacákem nechodíme po horách.

To může být výhoda neboť lehké expediční spacáky jsou poměrně drahé a jejich hmotnost jde někdy na úkor dlouhodobé výdrže. Rybář si ovšem může pořídit něco bytelnějšího za menší peníz než například horolezci. Cesta od auta k vodě je prostě nesrovnatelně snazší než týdenní putování někde po kopcích.

 Ideální materiály pro spací pytel jsou nylon a polyester. Ty jsou lehké a mají vynikající skladnost. Měli byste si vybrat pytel, který výrobce určil jako minimálně třísezonní. Teploty na břehu i v létě mohou klesat proklatě nízko. Pokud se chystáte cíleně chytat v chladnějším období, je důležité mít spacák, který vás udrží v teple a jeho komfortní teplota leží hluboko v mínusových teplotách

Zde se vyplatí mít velkou rezervu a pro ženy to platí dvojnásob. 

Spacák Thunder 5 Season pořídíte v Chytapust.cz

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.