Rybářská stráž začíná kontrolovat rybáře i noční rybolov

Vltava noci
Noční Vltava. Foto: Aktivní-rybolov.cz

Máme duben a na téměř všech revírech zatím stále platí přerušení lovu od půlnoci do čtvrté ranní. Výjimky z povolené doby lovu se rozjedou teprve začátkem května a tak rybářská stráž dělá kontroly v noci.

Noční přepadovky obvykle znamenají nejvíc sebraných povolenek. Porybní dělají kontroly hlavně v létě, tam kde se v noci nesmí chytat. Už ale máme informaci, že první kontroly už probíhají nyní.

Venku se oteplilo a tak k vodě vyráží kapraři. Toho si všímá i rybářská stráž. Máme dokonce zprávy, že se brali první povolenky.

První noční kontroly na Labi a v Severních Čechách

Na hlavním toku Labe rybářská stráž neodhalila žádný přestupek, i když se na kolínských vodách přes noc vyskytovalo více než desítka kaprařů. Průšvih ale nastal na písáku Sandberg, kde byl přistižen občan lovící v 1 ráno. Přestupek byl řešen odebráním povolení k lovu. To byl jediný případ, kdy porybní museli uplatnit tuto sankci. Délku zadržení povolenky se rybář dozví z rozhodnutí svazového příkazce ČRS a případně se může proti rozhodnutí odvolat.

Dále je zřejmé, že na rybářské revíry dohlíží i stráž v Severních Čechách. První zápisy v povolenkách zde byly řešeny během víkendu na dolním toku Ohře. Zjištěny byly jen drobné závady v podobě neproškrtaných řádků v úlovkovém lístku, což rybářská stráž řešila v tomto případě napomenutím.

Dotyčný rybář neobdržel žádný zápis a RS mu povolila pokračovat v lovu. Příště si prý dá pozor, aby nezapomněl řádek škrtnout.

V ostatních případech nebyly zjištěny žádná porušení rybářského řádu. Členové RS ale upozorňují, že sezona se teprve rozjíždí a díky chladnému počasí minulý víkend nenašli u vody mnoho lovících ke kontrole. S příchodem jara a začátkem sezony na pstruhových vodách to ale začne.

Nově tresty podle sazebníku a tabulek

V letošním roce začíná naostro platit sazebník trestů ČRS. Každý rybář tak dostane za přestupek trest přesně dle tabulky. V ní jsou ale nastavená určitá rozmezí nejspíše podle toho, zda jde o recidivistu či přestupek s přitěžujícími okolnostmi.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.