Rybářská stráž v akci: nelegální lov z lodi, masařina a pytlák na Těrlicku

středočeské Labe
Ilustrační foto: redakce

Rybářská stráž ve Středních Čechách a na Severní Moravě má za sebou opět velmi bohaté „zážitky“. Došlo k odebrání několika povolenek a oprávnění k odlovu. Chytalo se z lodi tam, kde se nesmí, brali se kapři nad limit, rybáři hrubě zacházeli s rybami a došlo i na lapení čistokrevného pytláka na přehradě Těrlicko.

Kromě klasických prohřešků týkajících se chyb v zápisech, tak šlo bohužel i o hrubé přestupky proti rybářskému řádu, za něž rybáři přišli o povolenky a vzhledem k jednotným trestním sazbám pro odebrání povolenek v délce řádově alespoň několik týdnů, si do konce sezony již moc nezachytají.

Porušení zákazu lovu z plavidel odhalil hospodář MO Hořovice při kontrole rybářů na malebné vodní nádrži Záskalská v podhůří Brd. (Patří mezi naše tipy pro pěkné rybaření na klidné revíry v regionu Středních Čech a okolí Prahy, viz článek „5 svazovek, kam vyrazit na ryby v okolí Prahy„).

Jeden chytal z lodi, druhý bral víc kaprů než se smí

Při kontrole spatřila stráž člověka lovícího hlubinnou přívlačí – trollingem. Jde o hrubé porušení RŘ, jelikož z plavidel zde lov povolen není. Hned záhy došlo k odhalení dalšího přestupku, následující rybář překročil týdenní limit přisvojených kaprů. (Na hořovických revírech si smíte vzít jen 2 ks kapra týdně). Obojí je důvodem k zadržení povolenky. Nádavkem ještě rybáři chyběly dopsané váhy v úlovkovém lísku, což je povinný údaj.

Další zásahy RS:

  • Na revíru Stržený (411 984) si rybář v poklidu balil věci do auta, při příchodu RSovšem začal horečně doplňovat něco do povolenky. Šlo o nezapsaného kapra. Další rybář neměl oprávnění k odlovu, které je na této vodě vyžadováno a chyběly mu proškrtané řádky u minulých docházek.
  • Na revíru Mnichovka 1 (411 123) chytal jen jeden člověk ale problémy nastal i tak. Před zraky rybářské stráže vytáhl malého kapra po břehu, rval mu háček ven hrubě peánem a ryba se při tom mrskala na zemi. Poté jej cvaknul peanem za tlamu a hodil do vody. Za hrubost tak další doklady putovaly na příslušná místa a rybář již naštěstí k vodě nesmí… 
  • Revír Dvorce (Mlynařice 3 – 411 989) patří k rybníkům provozovaným v kombinovaném režimu, kdy část roku na vodě platí pstruhové povolenky a probíhá lov na přívlač nebo umělou mušku. Do tohoto režimu se revír překlopil v sobotu 15.10. (Bylo sem při té příležitosti vysazenou 600 kg duháka) Přesto se našlo několik rybářů, kteří na toto nevzali zřetel a lovili “jako normálně” s MP povolenkou.

Pytlák na přehradě Těrlicko

Zprávy o zadržení pytláka hlásí také Severomoravský rybář. Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko disponuje profesionální rybářskou stráží, která tentokrát prováděla kontrolu na přehradní nádrži Těrlicko (260 hektarů).

Zde došlo k přistižení osoby neoprávněně lovící dravé ryby. Pytlák měl u sebe uloveného candáta.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.