Rybáři z Prahy si mohou prohlédnout bobra

Míst kam na dravce v Praze je strašně moc včetně Berounky

Kdysi vzácné zvířátko se pomalu vrací do české přírody. Největší šance narazit na bobra mají obyvatelé Prahy. Výzkumy ukazují, že populace bobra evropského v hlavním městě překročila 100 kusů.

Výzkumem bobrů v Praze a okolí se zabývá zejména Česká zemědělská univerzita, která sídlí na suchdolském vrchu nad Vltavou. Z jejich údajů vyplývá, že Bobr evropský Prahou proplouvá při svých migračních tazích. Skrz metropoli se totiž může snadno dostat na zajímavá místa v povodí Berounky a Sázavy.

V samotné Praze je už bobrům poněkud těsno. Není tajemstvím, že lokality podél Vltavy jsou masivně urbanizovány. Přírodních stanovišť je v Praze u vody relativně málo a bobr se o ně navíc musí dělit s bezdomovci, kteří neváhají chráněné zvíře kulinářsky využít.

Bobr se vyskytuje například ve Stromovce
Malá říčka ve Stromovce – domov bobra

Proto se bobrům nejlépe daří v lidnatých parcích, kde se stávají terčem zájmu široké veřejnosti. To ovšem nedělá radost magistrátu města Prahy, který musí řešit časté odchyty bobrů uvězněných v kanalizaci nebo je vynucen kontrolovat stromy, ze kterých si bobři staví hráze.

Pokud chcete vidět bobra, tak vězte, že s oblibou hryže stromy například ve Stromovce. Pobyt zde můžete skloubit například s rybařením na odstaveném rameni Vltavy tzv. Malé říčce. (Revír číslo 401 016/2)

Zdroj: Tisková zpráva České zemědělské univerzity

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.