Rybář chtěl po RS předložit průkaz, porybný prý raději odešel (VIDEO)

Středočeský revír Labe. Středočeši si připlatí za povolenku.
Ilustrační foto: redakce

Hodnotit zákroky represivních orgánů podle videí natočených veřejností je ošemetné. Záznamy mnohdy neobsahují celou událost a její vyznění může po sestříhání vypadat úplně jinak. To se samozřejmě týká četných videí o odebraných povolenkách a podobných zásazích RS.

Takových videí jste možná viděli za poslední měsíc hned několik, sezona je v plném proudu a společně s ní i kontroly a odebírání povolenek za prohřešky. Jedno z videí ale stojí za podrobnější zmínku. Pochází ze středočeského Labe.

Má jít o kontrolu, která údajně ani nezačala. Rybář měl, dle svých slov, na porybného kvůli předchozím neshodám políčeno a údajně jej odehnal naprosto triviálním a oprávněným požadavkem na ukázání dokladů rybářské stráže.

Jako reakci na tento příspěvek zveřejňujeme vyjádření MO Nová Ves I.:

Autorem videa není nikdo jiný než známý rybář Bohumil Kuna, který má za léta svého působení na české rybářské scéně mnoho příznivců i odpůrců. Ve svém bydlišti se do určitých sporů s RS již několikrát dostal a průběh každého setkání s RS si natáčí na kameru.

Na videu je vidět pravděpodobně začátek kontroly. Zde autor videa vyzývá člena RS k prokázání se dokladem, ten následně odchází a záběr končí střihem. Dle slov autora se RS již nevrátila a několik dalších dní ke kontrole nedošlo.

Rybář si na tento postup stěžuje na úřadě, který RS na revíru zřizuje. Nadřízeným orgánem RS je obec s rozšířenou působností. Nikoliv MO nebo územní svaz ČRS, jak se mnozí rybáři mylně domnívají. Veškeré stížnosti řeší příslušný odbor životního prostředí.

Povinností člena RS je prokázat se dokladem a odznakem

Jak sám autor videa říká v záznamu, členové RS mají kromě svých pravomocí i povinnosti. Jedna ze základních je nosit odznak RS a prokázat se lovícímu průkazem. Průkaz mimo jiné obsahuje seznam revírů na nichž je daný člen RS oprávněn kontrolu provádět. 

Při většině kontrol se rybáři nejspíš spokojí s tím, že má RS například odznak na vestě. Zkontrolovat si ale i průkaz je základní právo rybáře. Ten si takto může ověřit, že před ním stojí oprávněná úřední osoba. 

Někdo to může brát jako dělání problémů ale povinnost RS předložit doklady opravňující ke kontrole je jasně dána a najdete ji také ve svém rybářském řádu. Požadavku na průkaz musí RS vyhovět stejně jako vy musíte předložit vaše doklady. V případě sporných situací je navíc dobré vědět s kým máte tu čest. 

Samozřejmě všichni víme, že autor videa vede určité osobní spory s vedením MO, potažmo tamější RS, a nic jim neodpustí. O to je ale podivnější, že zrovna na takovou kontrolu vyrazí porybný bez průkazu.

Stále přibývají zákazy na Labi, zejména pro rybáře lovící z plavidel

Bohumil Kuna si ve svých videích také stěžuje na neustále přibývající zákazy. Mnozí lidé v ČRS mu údajně nemohou přijít na jméno. Traduje, se že množství nových zákazů na revírech v jeho okolí míří hlavně proti němu.

Bohužel, v praxi je to tak, že neustále se rozšiřující zákazy na labských revírech omezují nás všechny, kdo nechceme jen sedět na břehu a čekat na záběr. 

Začalo to omezením hlubinné přívlače z lodi za použití pohonu, na revíru Labe 23 A například platí zákaz hlubinné přívlače i za použití vesel. A údajně se má na této konkrétní vodě příští rok zakázat lov z plavidel úplně.

Podobný zákaz navíc jen o fous neprošel v sousední organizaci. Aktivní rybář tak chvílemi začíná mít pocit, že Labe se pomalu stává oblastí, kde chytání z ryb z plavidel není vítáno. Prim hraje kaprařina či lov dravců na rybku. Ani s přívlačí se už nedá všude ze břehu projít. Ve světě moderního rybaření, kde se rozvíjí chytání z belly boatů, kajaků a další moderní metody, jde poněkud o zpátečnický vývoj.

46 Comments

 1. Nedávno jsem viděl video z kontrol RS na Orlíku. Ani v jednom případě jsem neviděl na videu odznak RS a případ, že by se RS prokázala průkazem.

 2. Zaujal mě ve videu list docházky a úlovků.Špatne vyplněný ravir.Cislo revíru se píše od zadní kolonky takže dvě prázdné mají být první.Divim se že po kontrole RS nabyl majitel upozorněn a další docházky nebyli zapsány správně.

  • Ano to je také zajímavé. Podle záznamů z jiných kontrol je to poměrně častá závada v zápisu. Mnoho rybářů to stále píše špatně.

 3. To není RS ,ale patlal jak někdo může někoho kontrolovat a sám nic nevědět. Toho frajera je třeba vyrazit a dát nového předsedu nebo co on je .

 4. Nojo, věčnej kverulant a příživník na cizím hospodaření se zase ukazuje.. že v tomhle případě RS pochybyla je zjevný a není o tom pochyb… že zákazy jdou proti tomuhle příživníkovi bude taky nejspíš pravda, ono postavit si podnikání na tom, že pronajímám flek, z kterýho lovím ve svazový vodě je minimálně za hranou slušnosti, když se ani nenamáhá na příslušnou organizaci dojít a vyjednat si nějaký podmínky, s kterejma by obě strany souhlasili… pak by se nemuselo nic zakazovat a dotyčnej by nemusel plakat kde chodí, to jen tak na okraj, třeba tu budou i jiný názory než jeho 100% podpora, když nebude admin opačný komentáře mazat a dotyčné blokovat jako to dělá Kuna

  • Zdravím, Karle, já určitě nemám potřebu podporovat podnikání BK. Musím říct, že pronajímání mol apod mi naopak celkem vadí. Jak je ale psáno, článek zahrnuje Youtube video z pohledu autora, tudíž jde o názor BK, prezentovaný na jeho kanálu, ne nikoho redakce ani mě osobně. Podnětem pro zveřejnění se stal fakt, že RS asi chodí bez dokladů, tomu se fakt divím. Navíc ještě když jde kontrolovat člověka, o němž se ví, že vše nahrává a zveřejňuje.

   Lamentování na zákaz plavidel a trollingu ale můj osobní názor je. Zakázat kvůli jedinci lov všem ostatním se mi nelíbí a myslím, že s belly boaty, kajaky a dalšími podobnými plavidly je nás víc, kterým tohle prostě vadí. Lov z plavidel nejsou jen velké čluny a lodě, které předvádí BK…

   Abych nezapomněl: Komentáře nemažeme, jedinou výjimkou je pouze spam nesouvisející s tématem (někdo sem pořád cpe odkazy na nahotiny nebo finanční podvody). Pokud by má kdokoliv problém s přidáním komentáře, nechť mi napíše na info@aktivni-rybolov.cz a zařídím to. Maximálně se mohlo stát, že komentář neprošel přes spamovou kontrolu (velmi nepravděpodobné).

   Přijímáme ku zveřejnění i opačné názory nejen v komentářích ale také formou článku, pokud by někdo chtěl vnést svůj hlubší pohled na věc. Tady si může každý psát co chce, pokud to je k tématu a v mezích zákona.

   Díky za komentáře všem a Petrův zdar, Ondřej Vokatý, admin

   • Mazání komentářů nebyla výtka, spíš lehká radost nad tím, že to konečně jednou nebude jednostranná oslava BK, protože to nemá pod svojí kontrolou 🙂

    S ostatními názory v zásadě souhlasím a jsem přesdvědčen o tom, že až se situace uklidní, tak se zákazy zase zruší. Bohužel, když s někým není řeč, tak trpí i ostatní, protože cílená opatření nejsou možná.

    Člen RS bohužel udělal školáckou chybu a dal náboje někomu komu neměl, ale i to se stává…

    • Tak to jsem špatně pochopil, pardon.

     Doufejme, že časem se to nějak vyřeší bez zbytečných zákazů pro ostatní. Za poslední roky omezení přibývá po revírech opravdu hodně a hodně lidí to těžce nese, zvlášť když jde o jejich oblíbenou vodu. Díky a mějte se! OV

  • Je to stejné ,jako když si někteří majitelé oplotí sice své pozemky,ovšem okolo svazové vody a brání tím v přístupu a rybářskému právu ostatním .

 5. Kuna je úplně zoufalej a neví už z čeho by vytřískal nějakou korunu, ten kdyby mohl tak by pronajímal i mámu. Jediný co vidí je cinkat peníze, rybařina je okrajová. Stačí se podívat na FB na jeho pseudonazory na různé věci a jeho sledujíci. Jeho obdivovatele mají průměrne IQ velikosti průměru jeho bolies, typický vyznavači ortelu a kun(d)y

  • Tak on BK ví moc dobře co dělá. Tam se stačí jen podívat v jakém sledu a s jakou četností se medializuje. Bez reklamy a to už jakékoliv i té negativní si holt na trhu mezi těmi „velkými“ ani neškrtne. Výrobu „jeho“ boilies neřeším. Ta je obšlahnutá od anglanů a jiných borců co si doma válej koule. Ostatně od toho má BK asi dvacet fake účtů jak na fb tak jinde. To, že je problémový ví asi každý. Ale on jediný prostě má pocit, že je na rybářské scéně minimálně polobůh. Přitom.. Tak co si budeme. Petrův Zdar a ať to tahá. Obzvláště s prutem na mopedu.

 6. Ano to je pravda, není většího degoše, než je pan Kuna. Hlavně že tu závoru tam u nich zažádal on, aby mohl pronajímat loď a převážet tam rybářům věci 😅 ten vy si postavil byznys i na chytání uzenáčů v bazénu kdyby to hodilo korunu. Bezpáteřní, bezcharakterní tlustý prasátko… Nic víc

 7. Jinak pro vase info a info mych skalnich fans tady 😂😂uz nejde jen o hlavu pana Petra Kašpara ale i o glejt na dekret Labe 23 A a v idealnim stavu připadne mně ve výběrovém řizení od Povodi Labe. Tak to pak budou praskat cévky 😂😂 . No ale udělám z toho zase normální revír

  • Jasný ty šašku a bude se tam platit i za kouknutí do vody… Bože už aby ta tvoje nadváha začala dělat to co má…

  • Dobrý den pane Kuna. To co říkáte zní jako velmi revoluční plány. Můžeme se zeptat na podrobnosti? Chystáte založení vlastní MO rámci svazu či soukromý revír? Díky za odpověď, OV

  • Nebuďte naivní,sem členem této organizace a vim jak to chodí. Todle byla chyba jedince takže max odstřelíme kašpara zvolíme si novýho a jedeme dál proti vám. Zdar

 8. Ps pro Admina věci se maji tak že kdo bude mit dekret bude na vodě dale hospodařit . Může to byt klidne i soukromka . Zaleži na penězich. Za mně ji chci nechat ve svazu a zlikvidovat svazove zakazy. A samo sebou povolit hlubinlu lov z mol a lov z plavidel a umožnit zase kaprařům privest si věci na misto atd . A samo sebou sestřelit Mo Nova Ves na uroveň atomu . Jestli se mi to povede nevim ale navod mi poskytl i SUS

  • Dobrý den pane Tuna 🤣 dlouho o tobě nebylo slyšet šašku! Tak dlouho ses ve všem šťoural až sis udělal spoustu kámóšu cos čekal?? A teď brečíš a brečíš za invalidy a rybáře a přitom ti o to vůbec nejde ty šmudlo , ale pokus dobrý 👍 no jsem rád, že tady nemáme takové košťata rybáře jako ty a i na druhou stranu rs a organizaci. Měj šmudlo 🙂

  • Proč by si u tebe někdo nezachytal? Zabíráš si snad místo? Kdo tam přijde ten chytá, tak si přece stojí pravidla, sám jsi to ve videu říkal

  • Hele nejsem padlý na hlavu, abych platil za chytání na soukromce natož na svazovce 🤣 proti podnikání nemám nic … každej ať dělá jak umí 👍je spousta hlupáků co jsi to zaplatí tak jim nebudu blokovat místo 😅 stačilo by kdyby jdi se začal chovat jak člověk, ale to nehrozí … budeš pořad vyčůranej pražáček, kterej si nevidí do huby a přitom ten tvůj “lov” nic mooc na to jak se chvástáš .. tak se dej dokupy času už je máálo 😉

  • Pane Kuna,vy máte nějaký svůj revír….? Anebo jak jste to myslel tím, že si u vás nezachytá dotyčný…? Vy jste neskutečný komediant. Se divím, že jste ještě neplaval!!!

 9. Půjdem si všichni sednout metr od jeho mola a budem krásně poslouchat jak bude to tlusty prasátko kvicet… Jen prachy, nic víc ho nezajímá

 10. Bohužel znám pana Kunu moc dobře, chytal jsem kouse od jeho mola a rád jezdím na tenhle úsek chytat. O všechno zlo a zákazy se tu zasloužil on, je to člověk, který má potřebu rýpat snad úplně do všech, je to absolutně bezpáteřní člověk, udavač a měl by si hledět sám sebe a ne ostatních. Ve videích si říká co chce, co se mu hodí a lidi mu to žerou. Bohužel ho ostatní rybáři tak dobře neznají, tak ho ještě v těch pomluvách podporují…Co se týče toho videa, tak se pánovi z RS vůbec nedivím, že odešel, s hovadem jako je p. Kuna bych se taky nebavil.

 11. Je to zoufalost když musí i přeprodávat boilies z decathlonu zalitý jen trochu jinou esencí a přebalený, každopádně kssz mu jeho ,, inteligentní,, podporovaci stačí, svědčí to zároveň o jeho inteligenci, stačí se podívat na jeho FB , to by každej normální člověk hned blil jak je tupej

 12. Ono se stáčí podívat na to jeho video na FB co dával před třemi dny jak mluví s tím štěnětem, zasloužil by si přes držku za tohle, ten pes má větší rozum, ale bohužel sám si vybrat pána nemůže, snad jen zásah vyšší moci tohle vyřeší 🤷‍♂️

 13. Pánové a vážně vám stojí za to, sledovat fb pana BK? Já viděla poprvé asi před půl rokem 5 minut z nějakého jeho videa, a za sebe můžu říct, že i kdyby pan BK chytal zlaté rybky, tak sledovat jeho videa, kde se prezentuje jako uslintany ožrala, je pro mě ztráta času. Evidentně se drží hesla, že jakákoliv reklama se počítá…. Kašlete na něj, jde mu jen o pozornost. Tonoucí se stébla chytá
  Přeji všem krásný den a Petrův zdar

  • stojí 🙂 a dělá mi to dobře 😀 sledovanost letí do nebe Zejména Libor pod jiným Nickem vyniká 😀

 14. No, tak jsem tedy viděl část videa s tim Kunou a ani jsem to raději nedokoukal, protože bych se asi nutně pozvracel. Tohle má být výrazná osobnost rybařiny? To nemůže zdravý jedinec myslet vážně. Jsem rád, že se nenachází v Jižních Čechách. Tohle nemá s rybářem nic společného.

 15. Kdyby se nacházel v jižních Čechách tak už dávno dochytal úplně 🤷‍♂️😃 jelikož to , že má nahozené pruty a je 10m od nich v ty jeho budce by bylo pokaždé považováno jako nepřítomnost u prutů 💪

 16. Byl by bez papírů za to, že není u prutů a ještě by u nás navíc dostal po téj čuni až by mu boty byly malé! Tak jak Feri a jiní chytráci co přijeli rozumovat na Moravu 💪

 17. Kunu nemám rád,ale brát povolenku za to , že je 10 metrů od prutů mi přijde jako totální hovadina v době hlásičů. I RS by měla používat zdravý rozum

 18. https://youtu.be/SS8R4BzeH7U

  Kauza ČRS MO Nová Ves 1 míří na policii. Mafie ve výboru se snaží obhájit a nepřizná vlastní zákazy
  Tak se nám MO Nová Ves 1 vyjádřila . Zde je odkaz https://rybari-novaves.estranky.cz/clanky/aktuality.html . Přes to všechno pokrytectví MO vyniká jedna věc nade vše . Zapomněli dodat a zmínit se o ZÁKAZECH CO SAMI UDĚLALI. Zejména ZÁKAZ trollingu a zákaz lovu z lodě. To, že chce příbuzný pana Foršta přikrýt pana Kašpara, svého předsedu a bagatelizují, že si „JEN “ zapomněl doklady ??? tvl, co by se asi stalo, kdyby si rybář jen zapomněl doklady ?? Jak to , že si toho nevšiml hned při první kontrole, když se bez vyzvání neprokázal ?? No proto, že to nikdy nedělal a tak to je s celou MO ČRS Nová Ves

 19. Rybarim 42 let a nikdy a nikde jsem neměl ani 1% problémů jako má Kuna. Čím to asi bude? Jeho videa nesleduji už dlouhou, sprosté vyjadřování, osočování kohokoliv,hledání problémů kdekoliv. Ten člověk musí být v podstatě strašně nešťastný

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.