RS ulovila pytláka na Opavě 1

muškaření na mimopstruhových vodách je krásná záležitost
Ilustrační foto: redakce

Ne vždy mají pytláci navrch. To dokazuje aktuální případ ze severní Moravy. Oficiální facebook stránka rybářů ze severu Moravy informovala o dopadení pytláka, který se nerušeně věnoval lovu ryb bez povolenky na revíru Opava 1. Příchodem členů RS byl nejspíše natolik zaskočen, že nekladl žádný odpor a bez přemlouvání se prokázal svým OP.

Nezbývá než si přát, aby RS měla více štěstí na a všechny kontroly dopadaly bez zbytečného rozruchu. V posledních letech totiž roste agresivita kontrolovaných osob, které nezastaví ani fakt, že členové RS jsou úřední osobou, která má pro výkon funkce stráže stejnou ochranu jako například policisté. Níže uvádíme plné znění informační zprávy US pro Severní Moravu:

Z úředního záznamu

NA REVÍRU 471090 (Opava 1) PŘISTIŽEN PYTLÁK
Z úředního záznamu :
Dne 15.12.2020 jsem jako člen rybářské stráže vykonával kontrolu společně s kolegou jako svědkem a to v rybářském revíru č. 471090 (Opava 1), na pravém břehu řeky v katastrálním území Ostrava Třebovice.
Při této kontrole na uvedeném revíru jsem přistoupil k místu, kde ze vzdálenosti cca 15 metrů jsem viděl na břehu muže, jak sedí na velkém kameni a v pravé ruce drží jednu udici, která byla nahozena ve vodě a loví na způsob přívlač (vedl aktivně nástrahu vodním prostředím).
K tomuto lovícímu muži jsem přistoupil kolem 13.15 hodin, kdy jsem se mu představil jako rybářský stráž a měl jsem na sobě viditelně zavěšen služební odznak rybářské stráže a prokázal jsem se rovněž služebním průkazem rybářské stráže.
Lovící stáhl nahozenou udici z vody kdy po stažení byla na konci rybářského vlasce uvázaná jedna rotační třpytka černozelené barvy na které byl připevněn jeden trojháček.
Lovícího jsem požádal o předložení povolenky k lovu rybářského lístku a prokázání totožnosti. Lovící mi sdělil, že není držitelem povolenky k lovu ani rybářského lístku a po tomto prokázal svojí totožnost občanským průkazem. Zdroj: FB Severomoravský rybář

1 Comment

  1. Viděl jsem v Praze,jak hejno U.K.! 5nebo 6.ks.chlastali, řvali, šeltam chlap byl rád že utekl, Já byl na druhé straně řeky

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.