Rekord: kapr 34,6 kg je největším úlovkem této ryby na Slovensku

kapr královna - slovenský rekord
Foto: Fishing Project FB

V médiích a na sociálních sítích proběhla zpráva o úlovku trofejního kapra na Slovensku. Podle dostupných informacích přesahovala hmotnost ryby 34 kilogramů a má jít o nový rekord kapra obecného na Slovensku.

O úlovku informoval například web tvnoviny.sk a zprávu přejal také časopis Rybářství. Rybu ulovil František Vargončík, který pochází z Nového Mesta nad Váhom.

Podle informací z Rybářství jde o další dobře zdokumentovanou rybu která patří mezi tzv. “kapry se jménem”, tedy ryby, jež rybáři opakovaně chytají a jsou schopni je rozeznat od ostatních jedinců. Rybáři ji pojmenovali “Královna”. 

“S touto rybou už jednu zkušenost mám. Chytil jsem ji před čtyřmi lety, kdy vážila 24 kilogramů. Teď je o deset kilo těžší a chválabohu, jde o slovenský rekord”, vyjádřil se rybář pro web tvnoviny.sk.

Historie této ryby sahá ale dál. Ulovili ji v posledních letech mnohokrát, naposledy snad roku 2020. Podle monitoringu slovenských rybářů tento kapr přirostl více než 6 kilogramů za poslední dva roky.

Udávaná hmotnost kapra aktuálně činí přesně 34,75 kg a 118 kilogramů. Na videu se uvádí hmotnost vyšší (přes 36 kilogramů), což je samozřejmě dáno hmotností saku. Nedá se to nikomu zazlívat, v nadšení zúlovku člověk trochu zapomene na realitu. Vše ale nakonec uvedli na pravou míru a hmotnost 34,75 kg by měla platit a je ověřena několikanásobným měřením. Úlovek přišel na místě, kam rybář docházel pravidelně po dobu jednoho měsíce.

Video z Facebooku:

Slovenská média zmiňují, že předchozí rekord váží jen o pouhý kilogram méně.

Rekordní sezona třicítkových kaprů 

O velké kapry není nouze ani u nás. Letos se podobných úlovků urodilo hned několik. Informovali jsme například o kaprovi ze Štítu. Kapr Pápa byl letos uloven již podruhé a jeho hmotnost naposledy dosáhla 34,06 kilogramu.

Velké kapry je možno ulovit též na svazových vodách. Příkladem může sloužit řeka Labe, kde k pokoření hranice 30 kilogramů došlo během posledních let několikrát.

Naposledy ohlásil třicítkového kapra tým firmy Rebel Baits. V minulých letech magickou hranici 30 kg na Labi překonal také Jakub Gieszman, jeden z největších znalců lovu na naší největší řece. Tento měsíc, mimochodem, pořádá charitativní kaprařský maraton 30 dní v proudu, kdy celý měsíc loví na různých místech a vybírá přitom peníze na dobročinné účely (přečtěte si více pod odkazem).

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.