První den na For Fishingu: 2 expozice, které mě zaujaly

for fishing 2023: nejprodávanější kaprové pruty
Ilustrační foto: redakce

Uběhl ani ne rok od posledního veletrhu a další ročník For Fishingu je realitou. Oproti covidovým letům se na veletrh přihlásilo více vystavovatelů a také na návštěvníky čeká nabitý doprovodný program.

První den jsem vyrazil. Ráno jsem do sebe kopnul silné kafe a za půl hodiny jsem již procházel vchodem letňanského areálu, kde se vše odehrává. Jaké jsou první dojmy a co zajímavého je k vidění?

Předně se dá říct, že toho je opravdu výrazně více než minulý rok a odpovídá tomu také návštěvnost. 

Ve čtvrtek dopoledne nebylo u některých expozic k hnutí. Jako zuřivý reportér jsem ale nenechal příliš strhnout známými značkami, kterým se v článcích na webu věnujeme v podstatě celý rok.

Hledám vždy něco zajímavého a naštěstí moje hledání netrvá dlouho.

Inovativní kolébka na kapry s integrovanou (a chytrou) váhou

Jedna z věcí, která mě zaujala byla kolébka na kapry od slovenské firmy Holdcarp. Na první pohled běžný produkt, který nijak nevybočuje.

Ďábel a inovace ovšem často tkví v maličkostech. Za poněkud vyšší cenu oproti klasické kolébce tady získáte výbavu usnadňující manipulaci s rybou a tím i komfort rybáře a hlavně kapra.

Rybu totiž nemusíte dávat do saku. Připojená váha po zmáčknutí tlačítka hmotnost zobrazí na displeji. Umí si počkat až se ryba přestane mrskat a zjištěnou hmotnost na displeji uchová i po puštění ryby.

Váha si poradí samozřejmě také s vrstvou vody v kolébce, odpadá tím vážení prázdného vaku neboť si kolébku můžete snadno vytárovat pomocí ovládacího displeje.

Vše je řešeno pomocí integrovaných čidel a váhu nelze instalovat na jiné kolébky. Cena přesahuje 10 tisíc korun. 

Vzhledem k ceně běžné samostatné kolébky, kvalitní váhy a vážícího saku, které dokáže nahradit jde ale o vcelku odpovídající cenovku. 

Zkombinovat váhu a kolébku možná nevypadá nijak převratně, je to ale velmi zajímavé řešení, které určitě usnadní kaprařinu zejména těm, kdo jezdí sami a každá ušetřená manipulace s rybou situaci zjednodušuje.

Výrobek je přihlášený do soutěže o inovativní výrobek a věřím, že má šanci porotu zaujmout. Mě zaujal určitě.

Tato expozice následně vyhrála jednu z hlavních cen v soutěži.

Maďarský rodbuilding – vysoce kvalitní pruty pro náročné rybáře

Hned vedle jsem se zastavil ve stánku firmy s názvem Rodbuilder Mate. Jde o maďarského výrobce, který staví malosériové pruty napříč všemi technikami – od UL přívlače před feeder až po kaprové pruty.

Maté Puskás se věnuje stavbě vlastních prutů, které prodává pod značkou Rodbuilder Maté

Zejména zájemci o lov na UL si mohou v ruce otestovat velice lehoučké jednodílné proutky.

Tyto pruty si zaslouží samostatný článek, který přineseme v následujících dnech. Jde o výrobky s vyšší cenou avšak vysokou kvalitou, danou použitým blankem a focusem na maximální užitnou hodnotu při praktickém rybolovu.

Video hodu z jedním z Matého prutů. V tomto případě jde o prut určený na daleké hody:

Šon vyprávěl o Vietnamu a vietnamských rybářích u nás

Nevěnoval jsem se jen komerčním věcem a taky jsem se rozhodl trochu vzdělat. Proto jsem navšítvil přednášku známého rybáře a obchodníka s asijským jídlem, Šóna Chunga, který prezentoval částečně rybolov ve Vietnamu a pak také fungování rybářské komunity mezi českými Vietnamci.

Popisoval jeho aktivity v oblasti překladu rybářského řádu do Vietnamštiny, včetně překladatelských pikanterií typu nutnosti vymyslet vietnamský název pro některé druhy českých ryb,

Čtenáře určitě zaujme jeho účast na závodu Stairs2Hell, kterého se letos zúčastní jako člen prvního Vietnamského týmu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.