Přívlačová videa #2 – Okouni z Vltavy, pstruzi a štiky z Anglie

Přívlačová videa #2 náhled.
Ilustrační foto: redakce

Za necelý týden to vypukne. Zahájení připadá na čtvrtek a spousta z nás si kvůli tomu udělá prodloužený víkend. Do té doby se můžeme věnovat lovu pstruhů, chytání na revírech s celoroční přívlačí nebo chytat dravce v zahraničí, kde se může. To vše uvidíte v následujícím přehledu zajímavých přívlačových videí z poslední doby.

Okouní vláčka na vltavské sedmičce

YT kanál: Fery Fishing

Revír Vltava 7 jistě není nutné sáhodlouze vysvětlovat. Patří k několika málo revírům s celoroční přívlačí v ČR. Sedmička ale má k vláčkařskému ráji hodně daleko. Zdejší rybí obsádka se totiž většinou nechce nechat chytit. Jde o těžkou vodu, na níž není o vycházky s nulovým výsledkem žádná nouze.

Občas se ale zadaří a chytíte více ryb najednou. To se povedlo aktérovi prvního videa. Uvidíte úspěšný lov okounů na napodobeninu larvy s baitcastovým prutem.

*Na revíru Vltava 7 opravdu smíte vláčet celý rok. Jde o úsek Vltavy od hráze přehrady Vrané nad Vltavou, pod níž se video odehrává. Celý revír měří 8 kilometrů a končí až v Praze, na soutoku Vltavy a Berounky. Dál pak platí stejná pravidla jako všude.

Celoroční přívlač ještě platí na Vltavě 9, což je přehrada Štěchovice. Na obou revírech je poměrně těžké dravce ulovit. Chytá se zde okoun, štika a jelec tloušť. Méně častý je bolen a sumec. V nepravidelných intervalech se sem také vysazují duháci nebo siveni.

Přestávka na ryby v Západních Čechách

YT kanál: Tykaraso

Další video bude o polovinu kratší (9 minut). Pochází z kanálu Tykaraso, jenž jsme zmínili i loni v našem přehledu zajímavých českých Youtube kanálů o rybaření. Videa z tohoto kanálu jsou nejen zajímavá ale i pěkně připravená po všech stránkách.

Aktuální videjko patří ke kratším. Vydáme se v něm do Západních Čech na krátkou vycházku se pstruhovou vláčkou. Chytá se na potoce nebo říčce široké jen pár metrů v částečně regulovaném korytě. Úlovkem jsou menší ale pěkní pstruzi.

Zahraniční přívlačová videa

Mimo ČR již je často dravcová sezóna v plném proudu a tak o videa s tématikou vláčení a lovu dravců není žádná nouze.

Lov na povrchovou nástrahu napodobující žábu

YT kanál: The Ginger Fisherman

Štiky berou na nejrůznější nástrahy. V posledních letech jsou v oblibě napodobeniny různých kachen, hadů, vířivých nástrah jako whopper plopper o němž jsme už psali. Nebo také žáby.

Právě žáby jako povrchovou nástrahu na štiku uvidíte v tomto videu. Razance útoku na hladinovky je značná. Taková pecka do prutu a bomba na hladině napumpuje adrenalin do žil každého milovníka přívlače.

Video je sice v angličtině ale záběry si užijete i bez znalosti jazyka. V přehrávači si můžete zapnout anglické titulky, které pomůžou těm, kdo jazyk alespoň trochu ovládá.

Jarní lov štik na kanálech v Anglii

YT kanál: DB Fishing

Rybaření na kanálech je anglická specialita. Díky historickému zaměření země na průmysl zde již v devatenáctém století vznikly tisíce kilometrů plavebních kanálů propojujících zdejší říční síť i mořské přístavy. Často jde o relativně úzké kanály připomínající například náš Opatovický kanál, který však nesloužil lodnímu provozu.

Ačkoliv jde o umělé stavby, hojnost a pestrost ryb v těchto kanálech je naprosto ohromující a britští rybáři se na lov v kanálech často specializují. Vzhledem ke stáří kanálů často nabízí poměrně pěkné přírodní okolí a klid od ruchu britských měst.

Na kanálech se loví prakticky všechno. Od bílé ryby a parem (i v trofejních velikostech) přes velké kapry až po hojné okouny a štiky. Rybaření na kanálech je poměrně levné a s šancí na dobré úlovky.

V tomto videu můžete vidět, že štik zde opravdu není málo. Není to samozřejmě Skandinávie a velikost ryb je jistě menší, přesto lze odhadnout, že si vláčkař na kanálech v Anglii může zachytat dravce velmi dobře.

Předchozí díl přívlačových videí:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.