Polákům se daří: za poslední dny ulovili 2 kapry z třicítkové řady

velcí kapři v Polsku
Ilustrační foto: redakce

Zatímco v Česku byla kaprařsky velmi plodná první polovina sezony, u sousedů se daří na podzim. Polští rybáři a rybářky se chlubí kapry s hmotností kolem slovutných 3O kilo.

Nejenže tak Poláci opět vyhráli naše nedávné největší kaprařské závody (viz výsledky Stairs2Hell 2022) ještě navíc chytají opravdu pěkné ryby. Zdá se, že jim v poslední době opravdu přeje:

Kapr 33, 5 kg (Video)

Včerejší video, které zveřejnil Tomasz Torz z Amore teamu ukazuje kapra o úctyhodné hmotnosti 33,5 kg:

*Pokud máte vypnuté zobrazování videí, můžete přejít přímo na YouTube

Téměř třicetikilový kapr polské rybářky

Kasia Kozlowska je jedna z těch dam či dívek, které dohání muže k šílenství. Kromě osobního kouzla a půvabu umí chytat ryby. A víc než a větších než kdejaký týpek, který se rybaření věnuje jako hlavnímu koníčku. Při lovu reprezentuje aglickou značku Fox International. (Foxácké výrobky můžete koupit třeba v našem partnerském shopu Chytapust.cz)

Před 14 dny se jí podařil velmi slušný úlovek kapra, který na váze dosáhl hmotnosti 29,7 kg. Zdolávačka byla hodně dramatická. Nejdřív přišla vázka, z níž kapr sám vyjel ale hlavně se dokázal zamotat do ostatních prutů, což se naštěstí podařilo v klidu vyřešit. Zabralo to ale hodně času i práce. Vše totiž probíhalo za nočních hodin. To potvrzuje, že nejen v létě, ale také na podzim je lov za tmy velmi produktivní a aktivita ryb nemusí být ani po ochlazení větší během světlé části dne.

Fotky ryby můžete sledovat na sociální profilech Kasii:

Facebook: KasiaFoxInt

Instagram: kasia_kozlowskaaa

Velcí kapři daleko na severu?

Polsko je země rybám zaslíbená. Hlavně dravcům, kterých tam mají, mírně řečeno, daleko více než my. Co se týče kaprů, není náš severní soused příliš vyhledávaným cílem pro zahraniční výpravy. Na kapra se jezdí hlavně na jih – západ.

Skrytý potenciál polských kaprových jezer tak nejspíše zůstává před našimi rybáři utajen. Velkých vodních ploch je u sousedů přitom mnoho. Výše zmíněný kapr Kasii Kozlowské pochází z revíru Jezioro Miłoszewskie, které leží na samém severu Polska, poblíž Gdaňsku.

Prostírá se na 35 hektarech plochy, má hloubku místy téměř třicet metrů a opakovaně se zde loví ryby nad třicet kilo. 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.