Podruhé na vodě s katamaránem

Pohoda na katamaránu

První pokusy s chytáním z plavidla byly spíš školou plavby. Zvykat si na pohyb přímo v živlu mi nějakou chvíli trvalo. Teď ale nastal čas konečně prohnat ploutve všem těm okounům, štikám a dalším dravcům, kterých je Labe plné.

Konečně jsem se totiž dočkal dlouho očekávaného volna. Sice se trochu spiklo počasí a z letního tepla jsme hned v září u ranních mrazíků. Ale mé nadšení to neochladilo.

Co na to počasí řeknou ryby ale nevím. Každopádně pro mě je horší vítr. Při chytání na mouchu nebude 7 metrů za vteřinu úplný ideál. No uvidíme.

Cesta k řece mi, díky skvělé organizaci stavebních prací na silnici, trvá neuvěřitelnou hodinu a další půlhodinu zabírá příprava katamaránu a vybavení na chytání.

Odrážím se od betonové zdi jednoho z jaroměřských jezů. Řeka je tady skována mezi strmé a zarostlé břehy. Ty obyčejným rybářům značně omezují možnost lovu ze břehu. Přímo u jezu potkávám tři vláčkaře, kteří přijíždí chvíli před mým vyplutím. Přejeme si štěstí v lovu a zatímco oni jdou prochytat těch pár vyšlapaných fleků, já se vydávám vstříc vlnám. A to doslova protože kousek za ohybem slušně profukuje.

Chytání dravců na mouchu se teprve učím. Nahazování ve větru mi tak úplně nepřichází k duhu. V kombinaci s proudem, který sice není rychlý ale znát je, mi to poněkud komplikuje situaci. Zkrátka nedokážu najít vhodnou polohu tak aby se mi komfortně házelo a zároveň abych vodil šňůru tam, kde si myslím že něco chytnu.

Nakonec vyměknu a vracím se do zarostlých partií blízko jezu. Tam se vítr přes převislé větve nedokáže rozehnat a já se můžu věnovat chytání. Zatím jsem spíš jen vesloval a přemisťoval se mezi fleky než abych se pořádně snažil o úlovek.

Konečně se taky dočkávám nějaké ryby. Asi 7 cm dlouhý streamer z flashe a marabu slaví úspěch. Ryba bojuje ze všech sil a za chvíli se na hladině objevuje pěkný okoun.

Musím říct, že jsem čekal něco většího. Podle míry, kterou jsem si udělal na rámu měl jen něco přes třicet čísel. Předchozí ryba byl jesen 46 cm, který zdaleka tolik nebojoval.

Okoun je po velmi rychlém odfocení vrácen vodě a další už bohužel nepřichází. Já jsem ale spokojen. Jedna ryba lepší než žádná a tak vzhledem k celkové zmrzlosti začínám balit a jedu domů.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.