Osvědčené tipy pro úspěšný lov kaprů v létě

boilies chytání na vlas a lov kaprů v létě. Otázka však zní, jakou velikost háčku na boilies?

Lov kaprů v létě je jakýmsi vrcholem kaprařské sezóny. Kapr bere dobře od jara do podzimu, na i v zimě. Jenom v létě je to ale ta pravá pohoda u vody, kdy není potřeba řešit drahé spacáky, topení do bivaku a další věci. Veget u vody v létě zkrátka nic nenahradí. Je to jako zamlada někde na táboře, akorát s pivkem z přenosné ledničky:)

Kromě válení si šunek na břehu ale není od věci něco chytit. Kaprům léto svědčí ale zdaleka to neznamená, že berou vždycky a všude. Spíš naopak, během vlny veder se může dařit dost špatně a jediná záchrana je lov brzo ráno nebo v noci a možnost 24 hodinových revírů, kterých až tak mnoho po republice není. Pokud teda nepočítáme soukromé revíry.

Kapři si nevybírají oblíbený flek podle toho, jestli tam můžete parkovat

Výběr fleku u kaprařů se docela často omezuje na kritérium příjezdové cesty a možnost parkování přímo u vody. To je praktická věc. Blbé je, že hledání kaprů někdy bývá odsunuto na vedlejší kolej, což je fakt k pousmání. Lov kaprů v létě je hlavně o výběru místa.

Výhoda je, že kaprů na našich revírech máme fakt hodně a skoro na každém fleku jde vysedět nějaký solidní úlovek. Přitom o pár set metrů vedle byste mohli chytat daleko víc ryb, možná i s menším úsilím.

brzké ráno je ideální pro plavanou na kapry a lov kaprů v léte

Rozebrat všechny způsoby hledání kaprů by asi bylo na nějakou tlustou knížku. Předpokládáme, že sami jistě víte, kde kapra v létě hledat. Nebo ne? Doporučujeme nastudovat nějaké další články nebo videa, kde se o tom můžete více dozvědět.

Jen ve stručnosti, která místa nám fungují třeba na přehradách nebo i rybnících:

  • Mělčiny
  • Místa s rákosím nebo trávou ve vodě
  • Mělčí zátoky

Na mělčinách se kapři v létě ochotně krmí. Můžete často vidět jejich výskoky nad hladinu právě nad místy, kde jsou široká mělká místa plná například larev pakomárů nebo jiných pochutin. Pokud je v blízkosti třeba přítok nebo nějaký podvodní zlom či staré koryto, tak máte skoro vyhráno.

Stejně tak se kapři rádi motají kolem zarostlých míst, kterých se spousta rybářů právem bojí. Chytat blízko trávy nebo v ní není žádná legrace. Pokud se to ale naučíte,tak máte velkou výhodu. (Zkuste si přečíst článek o chytání v bahně, montáž chod rig z tohoto článku můžete použít i do trávy)

Která místa jsou naopak úplně marná? Na přehradách jsou to hlavně velké hloubky. V létě je ve vodě neviditelná vrstva. V určité hloubce najednou brutálně klesne teplota, a níž se nachází studená voda, která navíc nemá moc kyslíku. Sedět na takovém fleku není úplně nejlepší nápad ani když se tam skvěle bivakuje. Úlovky jsou, ale je to spíš náhoda, než pravidlo.

Naopak na správném fleku je úlovků dost a nemusí se kolikrát ani tolik krmit. Záběry přichází často během dne i za většího horka.

Zvýraznění nástrah pro lov kaprů v létě

V létě mají kapři docela solidní apetit. Na druhou stranu, zase mají všude dost žrádla a v horku mohou upadat do stavu letargie, ve kterém většinu dne moc potravy nepřijímají. Výraznější aróma nástrahy v tomhle může trochu pomoci. Rozhodně bude vaše boilies alespoň cítit na větší vzdálenost, což šanci na záběr zvyšuje.

Pokud se nebojíte dipování a přidávání aromat, tak léto je nejlepší čas. V teplé vodě se šíří dobře všechny druhy chutí. Olejnaté aroma pracuje za vyšší teploty na několikanásobně větší vzdálenosti než v chladu.

Lov kaprů v létě na Mikbaits Spiceman booster Pampeli?ka 250ml

*Léto je čas na tradiční i netradiční dipy. Mikbaits vyvinulo pampeliškový dip, díky kterému vaše boilies nechytne smrad z bahna na dně, ale bude vonět jako rozkvetlá jarní louka

Zakrmovat je potřeba obzvlášť přesně, protože rybám někdy trvá než se rozhodnou něco ochutnat. Pokud ale budete delší dobu mít rozkrmené jedno místo, kde budou vaše montáže, tak máte zase větší šanci, že to kapr nevydrží a přece jenom nakonec vaši nástrahu ochutná.

Shrnutí

Lov kaprů v létě je samozřejmě pestrá zábava, která nemá přesná pravidla. Když se ale přidržíme těchto tipů, tak to může být o něco zábavnější. Za nás skoro největší roli hraje výběr místa, což vyžaduje dobrý průzkum. Popravdě řečeno, ale máme svoje oblíbené revíry, které už známe dobře. Takže možná lepší bude naučit se chytat na několika vodách, které budete mít fakt zmáknuté. Na novém revíru nikdy neházejte flintu do žita, pokud nic nechytíte nebo těch záběrů moc nebude. Většinou to chce aspoň pět vycházek, než můžete na novém místě vynášet nějaké soudy. Ideální je být univerzální rybář a chodit třeba na feeder. Stačí pár odpoledních vycházek na různá místa a nový revír hned budete lépe znát.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.