Malá holka vlastníma rukama zdolala velkou štiku

štika lesní jezero
Ilustrační foto: redakce

Ne v Česku, bohužel. A nebyla to štika obecná, nýbrž severoamerická štika muskalunga. Na rybářském štěstí mladé rybářky a jejím výkonu to ale nijak neubírá.

Devítiletá Logan je mimochodem dcerou slavného amerického fotbalisty Joe Thomase, který hrál v 11 let NFL za tým Cleveland Browns, kde jej považují za jednoho z nejlepších hráčů historie. V současné době působí jako komentátor, sportovní analytik a provozovatel barbeque restaurací.

Kromě toho všeho ale chodí ještě na ryby a dcerku bere sebou. K úlovku došlo na pohraničním Lake of the Woods (česky též Lesní jezero), ležícím na pomezí USA a Kanady. Mezi rybáři v Evropě jde o poměrně neznámou lokalitu, která však hostí řadu zajímavých ryb.

Jezero dosahuje značných rozměrů s šířkou přes 100 kilometrů a vyznačuje se obrovským počtem ostrovů, které spolu s neuvěřitelně členitým pobřežím vytváří příhodné podmínky pro rozvoj rybích populací.

Populární cílovou rybou je také americká příbuzná štiky – muskalunga, která je naší zubaté podobná.

Metrový exemplář této ryby zabral malé Logan na Rapalu Magnum Shad Rad. Lovili z lodě společně s průvodcem, jak je na místě zvykem.

Záběr tak nejspíš přišel při trollingu, který patří k nejpoužívanějším stylům lovu na takto rozsáhlých vodách v USA.

Video je plné emocí a radosti. Ani profesionální průvodce, ani otec rybářky nedokážou své nadšení držet na uzdě.

Štika muskalunga dorůstá dle Wikipedie až délky 180 cm a hmotnosti přes 30 kilogramů.

TIP! Chcete se pochlubit úlovkem nebo zážitkem z ryb? Vkládat příspěvky do rubriky "Vaše úlovky" můžete zde: Vložit úlovek!

O takových exemplářích ovšem není příliš slyšet. Konkrétní rekord jezera Lake of the Woods nicméně měřil cca 140 cm.

Místo draftu do NFL zmizel na rybách

Joe Thomas patří ke známým americkým sportovcům. Jeho záliba v rybaření zazářila už při samotném začátku jeho sportovní kariéry. Když měl roku 2007 nastoupit k draftu do NFL, tak raději jel na ryby na Lake Michigan. Agenti jej museli nahánět po telefonu, což se evidentně povedlo neboť 11 sezon v lize nevydrží každý.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.