Lov kaprů z dalekého odhozu (Video)

podložky pod ryby
Ilustrační foto

Zajímá vás lov kaprů na co největší vzdálenost z odhozu? Na množství revírů není povoleno zavážení a pod neustálým rybářským tlakem se ryby stěhují do značných vzdáleností od břehu.

To jsou situace na něž kapraři naráží nejen v zahraničí ale také na rozlehlejších českých vodách.

Dlouhé (53 minut) video, pojednávající právě o lovu kaprů z dalekého odhozu natočila nedávno Korda TV.

Dobrá zpráva pro české rybáře je, že toto anglické video má české titulky (lze nastavit klepnutím na ozubené kolečko v dolní liště přehrávače, kde si lze vybrat z mnoha jazyků). Čerpat informace tak můžete i bez znalosti cizích jazyků.

Kdo videem provází?

Terry Edmonds se jako specialista na dlouhé náhozy stal prvním člověkem v historii, který zaznamenal nahození kaprařským prutem nad hlavu na vzdálenost přesahující 250 yardů (+- podobně jako v metrech). Jednalo se o vzdálenost, která byla oficiálně změřena na rovném terénu na souši.

Video naleznete na kanálu Korda TV Carp Fishing

Druhým účinkujícím je Darrell Peck. který je všeobecně považován za jednoho z nejzkušenějších kaprařů na světě.

Rybařit začal ve Velké Británii, kde strávil nespočet hodin zdokonalováním svých technik na místních klubových vodách. Jeho vášeň pro lov kaprů ho přivedla na různá jezera v Evropě, včetně proslulého Rainbow ve Francii, kde dosáhl pozoruhodných úlovků.

Pecka odlišuje jeho neúnavná snaha o dokonalost. Neustále se snaží zdokonalovat své metody a přizpůsobovat se různým podmínkám rybolovu.

Jeho smysl pro detail v kombinaci s analytickým myšlením mu pomáhá neustále chytat nepolapitelné a rekordní kapry.

Peckova oddanost lovu kaprů je patrná z jeho četných publikovaných článků, knih a instruktážních videí, v nichž se velkoryse dělí o své znalosti s ostatními rybáři.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.