Kaprařská videa #3 – Kapr z Pryglu, Ali Hamidi, chytání v Hradci a další…

Prýgl alias brněnská přehrada a kaprařská videa #3
Prýgl alias přehrada Brno. Ilustrační foto: Archiv redakce

Je tu další přehled videí o kaprařině které jsme stihli zkouknout během uplynulých asi 14 dnů. Část opět pochází z našich vod a revírů, druhá půlka je ze zahraničí. S titulky to zvládnete i se základní znalostí angličtiny. Na poslední video vlastně žádné jazykové znalosti ani nepotřebujete, ryby totiž nemluví.

Jak se rozjíždí sezona, tak videí začíná být trochu moc. Nedá se to sledovat všechno, pokud máte pocit, že vaše video by si zasloužilo ukázku nebo propagaci v některém z našich výběrů, tak nám napište do komentářů nebo na mail. Mrkneme na to.

Výprava snů, svazové monstrum atd…

YT kanál: CT Voňavý kule

Video s nejdelším názvem, jaký jsme za poslední dobou uzřeli nás zaujalo třeba použitím teleskopických prutů na kaprařinu. V dnešní době už teleskopy provozuje menšina rybářů. Uvidíte fajnovou jarní výpravu, kde si borci překonají nějaké osobáky, prostě kaprařina jak má být bez neustálého product placementu a reklamy, jak je zvykem u některých jiných tvůrců.

Tour Minimal na Ornstovy Jezera

YT kanál: Rybaření s Kubákem

Kubáka asi představovat nemusíme, známý youtuber se sídlem v Hradci Králové je na rybářském Youtube jedním z nejaktivnějších tvůrců. Z jeho neplacených videí z poslední doby se můžete podívat na mini vycházku na Ornstova videa. To je relativně malý zarostlý revír na kraji Hradce, kam nikdo moc nechodí. 

Video má tři minutky, takže vám moc času nezabere. Přesto jde o zajímavou podívanou na lov v malých vodách.

Sestřihy z květnového Czech Boilies Cupu na jezeře Štít

YT kanál: Czech Boilies Cup

Kaprařských závodů je v našich končinách poslední roky jako hub po dešti. Jednou z větších květnových akcí byl i Czech Boilies Cup, který se konal na soukromém jezeře Štít, jenž provozuje Chlumecké rybářství s.r.o. 

O Štítu jsme již několikrát psali (například v souvislosti s 32 kg kaprem nedávno) a je na našem seznamu revírů s větším výskytem kaprů nad 30 kilogramů.

Czech Boilies Cup se zde konal v termínu 7. – 14. května 2022. Starotvné pro 3 členný tým stálo 18 tisíc korun s možností vyhrát ceny s hodnotou až  150 000 Kč. To je samo o sobě lákavé a navíc si rybáři mohli užít týden na jednom z nejlepších soukromých revírů v ČR co se ryb, okolí i zázemí týče.

Sestřihů bylo několik a mapují celý průběh akce. Zde uvádíme jen jeden z nich, další si můžete sami najít na příslušném YT kanále.

Celkem se během závodu chytlo 335 bodovaných ryb s celkovou váhou okolo 4 a půl tuny. Solidních ryb nad dvacet kilo při závodě vůbec nebylo málo a kaprů v kategorii nad 15 kg nespočet. Zvítězil tým Black Bastardi, na 2. místě se ocitl tým CZ/SK / HANDYLINE a bronz získal tým MÁLO CARP TIME.

Pořádnej kapr z Pryglu v podání mladých kaprařů

YT kanál: Arex u vody

Víte co je Prýgl? Je to brněnská přehrada. Z této vody není moc videí ani článků, což je věčná škoda. Tento revír na kraji Brna jsme nedávno navštívili a musíme prohlásit, že je to opravdu luxus. Krásná voda v přírodním prostředí, která jistě uchovává spoustu velkých kaprů i jiných ryb.

Video ukazuje spoustu kaprů. Většina není tak velká ale jak říká nadpis, pořádný kapr nakonec přijde a to je hlavní. Pěkné videjko vám zabere necelých deset minut času a rozhodně stojí zato.

Zahraniční kaprařská videa

Kaprařina v podání Aliho Hamidiho

YT kanál: OMC Youtube

Ali Hamidi je známý z pořadu Kapří monstra, kde byl jednou z klíčových postav. Ali je ovšem samozřejmě aktivní i na YouTube a dalších platformách. Pokud vládnete alespoň trochu únosnou angličtinou, tak se můžete ledacos z jeho videí poučit.

V tomto případě uvidíte třídenní rybačku v Anglii. Ali vysvětluje jeho přístup k lovu, průzkum revíru, výběr místa. Zmíní také taktiku ohledně zakrmování a montáží. Ve videu používá například Spinner Rig s pop-up boilies nebo D – rig a waftersky. Že se mu povede pár p+pěkných ryb, to určitě nemusíme zmiňovat.

Underwater Highlights 2022 – podvodní záběry z letošního jara

YT kanál: Underfishing

Velmi poučné video, které zvládnete i bez znalosti cizích jazyků. Tentokrát jde totiž o podvodní záběry. Uvidíte jak kapři a další ryby berou na nejrůznější montáže, což může být zajímavé pro experimentátory s tvorbou návazců. Video vzniklo v naprosto čisté vodě a tak vše uvidíte naprosto dokonale.

Předchozí díl kaprařských videí:

Čtěte také: Boilies: nástraha (nejen) pro lov trofejních kaprů 30 kg+

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.