Kaprařská videa #2 – mlaskačka, chytání v trávě a Zig Rig se Spoonerem

pop up nástraha
Ilustrační foto: redakce

Přinášíme další díl seriálu o videích týkající se kaprařiny, které nám přijdou zajímavé za poslední zhruba týden. Podíváme se tentokrát na lov kaprů z hladiny. Zažijeme složité chytání na zarostlé vodě. Kdo alespoň trochu vládne angličtinou, může si užít Spoonerův Vlog na téma chytání ve sloupci.

Lov kaprů z hladiny na pečivo

YT kanál: Šumavskej rybář

První videjko není čistokrevná kaprařina ale zaujalo nás možná nejvíc neboť se zabývá jednou z nejstarších klasik, kterou můžete znát. Jde o lov kaprů z hladiny na pečivo neboli známou mlaskačku. Stará dobrá klukovská taktika funguje i v ultra moderním světě současné rybařiny.

počasí na kapry a zakrmování na řece nebo lov kapra na malých vodách a vysazování ryb 2022. Kapr na jezeře Michigan
Kapři u hladiny jsou jasným cílem pro lov na mlaskačku. Foto: archiv redakce

Video se odehrává na menším rybníku, které jsou pro takové experimenty jako dělané. Tento způsob lovu je ideální do současného ročního období, kdy se kapří často krmí u hladiny. Lov na mlaskačku je zábava, kterou si může čas od času užít každý rybář.

Dávám odběr těším se na další videa.

Lov kaprů v travinách a netradiční použití method montáže

YT kanál: Rybaření CZ/SK

Jeden ze známých rybářských kanálů na české rybářské scéně nedávno vydal video o lovu kaprů v zarostlých lokalitách. Velmi zajímavý snímek plný praktických postřehů vám dá množství užitečných rad.

Zaujal nás pro jeho netradiční přístup, kdy k lovu jde poměrně jednoduchou cestou. Místo složitých montáží pro lov v trávě používá jednu z nejjednodušších montáží s krmítkem. V tomto případě na videu uvidíte kaprařinu s method feederovým plochým krmítkem na průběžno a patřičně krátkým návazcem.

SPodní část krmítka na method
Ve videu se velcí kapři v trávě loví za použití method krmítka, jehož tvar usnadňuje lov v trávě. Foto: archiv redakce

Autor videa přitom chytá na kaprový prut za použití swingeru a hlásiče. Method feederová montáž má opravdu své výhody, které lze využít i při lovu kaprů v těchto komplikovaných místech. Během sledování více než půlhodinového videa se na vás opravdu valí jeden zajímavý tip za druhým. Pokud plánujete lov v podobných místech, určitě nesmíte toto video vynechat.

Lov kaprů ve sloupci s Neilem Spoonerem

YT kanál: Korda TV Carp Fishing

V tomto videu se Spooner, jako jeden z členů týmu značky Korda, vrhne po hlavě do složitostí jarního lovu kaprů na hluboké vodě. Chytá na britském jezeru Embryo’s Crown Country Park lake, kde s hloubka pohybuje na zajímavých místech kolem 12 – 15 metrů.

To znamená jediné, bude se chytat na pop-up nástrahy v kombinaci s montáží Zig Rig, která umožňuje chytat na takových místech v libovolné hloubce, nejčastěji poměrně blízko hladiny. Spooner vás v angličtině zasvětí do tajů používání zigových montáží a prozradí další své tipy pro tyto situace.

Video je v angličtině, pokud ale umíte alespoň trochu, můžete si zapnout anglické titulky pro lepší porozumění. Zájemci mohou díky videu vyhrát rybaření zdarma na této vodě, což asi mnoho Čechů nevyužije. Pokud ale například žijete nebo pracujete v UK, tak směle do toho. Na konci Spooner odpovídá na zajímavé dotazy diváků, jde tak video opravdu nabité zajímavými kaprařskými informacemi.

Kdo je Neil Spooner?

Možná tápete, kdo to vlastně je ten Spooner. Pokud vám to zní povědomě, tak to není náhoda. Neil Spooner je jedním z účastníků pořadu Kapří monstra, který znáte i z českých televizních obrazovek. Článek o seriálu naleznete pod předchozím odkazem.

Předchozí díl: Kaprařská videa #1

Následující díl:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.