Kapr 40 kg z Francie (VIDEO)

kaprové pruty rodbuilder mate

Kolébkou kaprařiny je prý Anglie. Zdejší kapraři ale pohříchu za největšími rybami rádi jezdí ke svým odvěkým rivalům z Francie. Tamější klima a revíry velkým kaprům totiž doopravdy přejí. Přesvědčil se o tom i Dan Hawkes, manažer firmy Ridge Monkey, který na jaře vyrazil k žabožroutům pochytat nějaké ty velké kapry.

Dan zažil nezapomenutelné dny při lovu na jezeře Serene v oblasti Champagne. Ulovil celkem 19 ryb, z nichž 12 vážilo více než 22 kg. Největší rybou byl výpravy se stal kapr vážící přes oněch vysněných 40 kg.

Krátké video s Danovým úžasným úlovkem si můžete prohlédnout na Instagramu, kde již nasbíral ohromných 9,5 milionu zhlédnutí!

Další ryby, které ulovil, byly také velkolepé. Největší z nich vážila přes 40 kg (89 lbs), následovaly ryby vážící 34 kg, 30 kg,  29,48 kg a 26,76 kg.

Sám rybář k tomu řekl na sociálních sítích: „Byl to sen, který nikdy nezapomenu, nejlepší výprava mého života..“

Pro svůj lov si Dan vybral vizuálně atraktivní směs drceného a celého boilies Mainline Essential Cell, kterou namočil do ananasového a Fruit Smart Liquid.

Používal háčky Essential Cell Quad a D-Rig návazce, na které navázal háčky RidgeMonkey Apex Medium Curve a 35 lbs Camo X Rock Bottom jako návazcovou šňůrku.

Zajímavé na úlovku bylo také to, že přišel v neděli. Na revíru se totiž chytá výhradně od soboty do soboty. Životní ryba tak přišla hned den po příjezdu a Dan mohl svůj úspěch v klidu slavit pohodovým šestidenním lovem plným dalších nádherných ryb.

O revíru: Jezero Serene ve Francii

Jezero Serene se nachází v srdci regionu Champagne a jedná se o na první pohled obyčejné štěrkoviště, které se však stalo rájem pro milovníky lovu kaprů. Toto malebné jezero má britského majitele. Na revíru se ovšem střídají nejen rybáři z Anglie ale i dalších evropských zemí.

Jezero Serene nebylo vždy tak prosperujícím rybářským revírem, jakým je dnes. Dnešní majitel získal tuto vodu před 17 lety, nejprve si ji pronajal od těžební společnosti a poté ji koupil. Jezero bylo tehdy zarybněno 2,6 tunami malých ryb, protože větší ryby byly v té době cenově nedostupné. V průběhu let se však obsádka značně změnila, čímž se z jezera Serene stala přední destinace pro lov kaprů.

V jezeře žije celá řada velkých kaprů a amurů, z nichž někteří dosahují hmotnosti přes 30 -40 kg, respektive přes dvacet v případě amura. 

Přírodní krásy jezera a šance na tak velkého kapra učinily z jezera Serene oblíbené místo mezi rybáři z celého kontinentu. Jezero se nachází v pěkné přírodě s volným přístupem i pro divokou zvěř, která jezero taktéž navštěvuje nehledě na přítomnost rybářů, což prý dokáže způsobit velkou spoustu zajímavých nočních příhod.

Čtěte také o dalších úlovcích velkých kaprů.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.