Jeden z nejlepších belly boatů: Savage Gear High Rider V2 unese až 180 kg

belly boat savage gear

Dnešní reklama je tak trochu na vodě. zabývat se budeme rybářským plavidlem zvaným belly boat. Ty se dají pořídit již za několik tisíc. My se ale podíváme na jeden propracovanější model od dánské značky SG.

V čem je výhoda sofistikovanějších belly boatů? Například možnosti použít vesla, která dovedou vykompenzovat malý akční rádius těchto plavidel.

Belly boaty z PVC tkaniny podobné gramáže jako u kvalitních nafukovacích člunů jsou pak odolné proti poškození, čímž se zvyšuje také bezpečnost jejich použití.

To vše se samozřejmě odrazí na hmotnosti, která dosahuje vyšších hodnot než u základních dušových modelů, což je samozřejmě nejvíce znát na motorizovaných BB.

Dnes se ale podíváme na takovou střední třídu, kterou dobře reprezentuje Belly Boat Savage Gear High Rider V2 , jenž je pokračovatelem svého velmi podařeného předchůdce.

Jedná se o belly boat určený pro provoz bez motoru, tedy na vesla a pomocí ploutví nasazených na brodící kalhoty. Oproti levnějším modelům nabídne poměrně vysokou nosnost 125 kg ve verzi 150 a dokonce 180 kg ve 170tce (viz specifikace). To už je plavidlo pro slušné pořízky s kompletní výbavou.

Dále má již tradičně o něco vyšší posez než je obvyklé, což značně zvýší komfort plavby v chladné vodě a dobrou celkovou odolnost v poměru ke stále přijatelné hmotnosti. S 12 kg (respektive 14 kg u větší verze) jej lehce zvládnete donést k vodě na vlastním hřbetě sami. Zvládnete to i s prutem a další výbavou.

Belly Boat Savage Gear patří k osvědčeným modelům na trhu, nabízí se ve dvou velikostech

Savage gear belly boat high rider v2 150 cm

Předcházející verze tohoto belly boatu již před lety patřila ke špičce v oboru a tomu nejlepšímu, co lze v oblasti belly boatů pořídit. Primární určení tohoto plavidla je pro lov dravých ryb přívlačí a pro muškaření.

Belly boat je snadno ovladatelný a efektivně se pohybuje ve vodě díky své schopnosti prorážet vodu. Jeho čtyřkomorová konstrukce poskytuje rybáři dodatečnou bezpečnost.

Má pevný U-rám a nafukovací podlahu pro vysoké sedadlo, komfort a stabilitu.

Sedačka má držáky na pruty pro pohodlné rybaření. Belly boat je vybaven třemi voděodolnými postranními EVA boxy s víčky na zip, a velkou voděodolnou přední nádobou pro bezpečné úschově vybavení.

Pod rámem jsou umístěny pevné poutka pro snadné přenášení po souši, a přední poutko může sloužit k upevnění sedačky pomocí popruhů pro přenášení jako batoh.

V přední části je odnímatelná příčka a podložka s měřicím potiskem. Navíc je možné připevnit echolot.

belly boat savage gear

Specifikace:

 • Materiál: Pevný 0,9mm PVC materiál
 • Pevný PVC materiál na podlaze a sedačce
 • Zatavené a vyztužené švy
 • 3 voděodolné postranní EVA tašky
 • 1 voděodolná přední EVA taška
 • Nastavitelná opěrka pro nohy
 • Popruhy pro nošení jako batoh
 • Poutka pro pohodlné přenášení
 • Sada na opravu
 • Praktická ruční pumpa (součást balení)
 • Doporučený tlak PSI: rám 3,6 psi, podlaha 10 psi
 • Čistá hmotnost: 12 kg (14 kg)*
 • Celková délka: 150 cm (170 kg)*
 • Maximální nosnost: 125 kg (180 kg)*

*Platí pro SG High Rider V2 170 cm

SG High Rider V2 150 stojí 11 500 Kč například v Párys.cz. Verze 170 je ještě o cca 4 tisíce dražší, nabízí však značnou nosnost i pro těžší rybáře.

Při provozu belly boatu je třeba dbát zvýšené opatrnosti, nosit minimálně záchrannou vestu a případné další bezpečnostní prvky. Nezapomeňte, že z rybářské hlediska jde o plavidlo jako každé jiné. Musíte tak využít výhradně revíry s povoleným lovem z plavidel.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.