For Fishing: Co viděli milovníci přívlače a muškaření

for fishing
Ilustrační foto: For Fishing 2022, redakční archiv

Veletrh rybářských potřeb For fishing se zaměřuje na všechny rybářské obory. Hlavní těžiště samozřejmě spočívá v lovu kaprů, jenž zajímá asi většinu rybářů. Přívlač ale nelze opomenout a našli zde něco také vyznavači muškaření.

Pro muškaře zde jsou dva vystavovatelé z řad známých českých výrobců či prodejců rybářských potřeb pro lov na umělou mušku. V přední části haly uprostřed naleznete rozsáhlý stánek společnosti Tommi Fly, která se zabývá mimo jiné i vývojem vlastních materiálů pro vázání mušek (využívají výrobní kapacity vlastní textilní fabriky na Moravě, tudíž jde o českého výrobce).

Kromě vázacích materiálů zde zaujme nabídka množství  muškařských prutů a navijáků od finské značky Vision.

muškaření na veletrhu

Dalším vystavovatelem z oboru muškařiny je další známý český e-shop Czech Nymphs, který je spojený se jménem světové muškařské legendy, panem Karlem Křivancem. Ten zde také o víkendu osobně radil všem zájemcům o muškařinu.

muškaření na ff

Czech Nymph prezentoval také mušky všech druhů a velikostí za přijatelnou cenu 35 kaček. Ideální možnost doplnit krabičky pro ty, kdo nemá čas příliš vázat. K mání byla také kompletní bižuterie včetně širokého spektra návazců a návazcových materiálů. 

Přívlač byla zastoupena poměrně hojně, i když mnohé značky chyběly

V oboru přívlače je toho samozřejmě daleko více. Rybářská základna v tomto oboru je daleko větší než u muškařů.. Mě nejvíc zaujal prodej woblerů přímo z krabic po jednotných cenách.

Není nic lepšího než se v těch nástrahách pořádně pohrabat. K mání jsou různé typy ve všech velikostech od 80 korun až po necelé tři stovky.

woblery na veletrhu
„Hrabák“ woblerů na veletrhu

Popisovat všechny nástrahy asi nemá smysl, protože tady toho je vcelku hodně. Letošní ročník sice zaplnil v podsatě jen jednu halu ale, když člověk vše pečlivě prohlíží, nějaký čas to zabere.

Zaujaly mě ještě například cikády, které zde jsou u několika stánků v mnoha různých provedeních. Ke koupi byly také například duhákové plandavky. Nesmím opomenout ani nástrahy na mořský rybolov, kterému je také jeden stánek věnován.

Potkal jsem Edit z Anaconda týmu, která mě předvedla zajímavé nástrahy prodávané pod různými značkami firmou Saenger. Kromě cikád s rotujícím plíškem na ocasu zde mají také navoněné gumové nástrahy Drop Stuff několika tvarů a podob za překvapivě dobrou cenu.

smrdící nástrahy na přívlač

Celou škálu vláčecích nástrah nabízí samozřejmě také Alza, která prodává celou řadu značek jako například Westin. Jsou zde i další prodejci a samozřejmě svůj stánek zde má i slovutný Jakub Vágner, který prezentuje svoji novou sumcařskou značku.

Světově rekordní duhák ze Slovinska

Na přívlač byla zaměřená i část přednášek v rámci doprovodného programu. o lovu velkých štik promluvil Miroslav Vojtek. Na téma moderního lovu dravců vystoupil bývalý šéfredaktor již historického časopisu Kajman a velikán české přívlače (doslova i vzrůstem), Radek Filip.

Ten na přednášce ukázal, že v moderních technologiích pro lov dravců se vyzná jako málokdo v ČR. Jeho postřehy o budoucnosti použití echolotů v rybaření byly rozhodně zajímavé. Neméně zaujalo i jeho video o lovu hlavatek ve Slovinsku. 

Při této výpravě se jim povedl jeden z největších potočáků na světě, kterého chytil právě Miroslav Vojtek, který s Radkem Filipem působí ve stejném týmu firmy Westin.

Video je mimochodem k vidění i na jeho Youtube kanálu. Ryba měřila 94 centimetrů:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.