Rybářský veletrh zahájen: první den na For Fishingu

rybářský veletrh for fishing 2022

Jak jsme již avizovali nedávno, v Letňanech dnes vypukl rybářský veletrh For Fishing 2022 a my jsme byli u toho. Tedy jenom já, poněvadž zrovna mám volno.

Letňanský areál se ve čtvrtek 10. března zaplnil až nečekaně rychle. Návštěvnost nehledě na pracovní den se netvářila jako malá, což jistě těší organizátory. Velkou otázkou byla účast firem, z nichž mnohé to po covidových pauzách raději neriskovali. Musím říct, že mi zde pár značek chybělo.

Například z oboru přívlače. Všiml jsem si ale, že nevidím ani některé velmi známé kaprařské značky a výrobce nástrah, jejichž výrobky kupuje celá řada rybářů. Prázdno ale na výstavišti v Letňanech nebylo.

Hned dopoledne jsem si zběžně prošel téměř všechny expozice. Na první pohled zaujme určitě speciální kaprařská loď, která je vystavená v přední části haly napravo od hlavní „ulice“.

kaprařské lodě
Vypadá to jako maringotka ale je to loď pro rybáře

Kaprařině z lodi se já osobně věnovat nebudu, ale věc to je zajímavá. V podstatě to může vyřešit problém s bivakováním. Stačí zakotvit kdekoliv, kde to je možné a žádné zákazy platné na břehu nemusíte téměř řešit (alespoň tak si to představuji).

Rybářský veletrh není jen o komerci, zaujme i muzeum

V halách dominují expozice firem zaměřených na výrobu krmiv, nástrah a samozřejmě i prutů, navijáků a dalšího vybavení. Výrazně menší část vystavovatelů se zabývá přívlačí. Úplně na konci haly si můžete prohlédnout expozici ČRS s jakýmsi simulátorem zdolávání. Je zde také akvárium s rybami našich vod. Jízlivě se mi chce říct, že pokud bude hustota ryb na revírech stejná jako zde, tak máme vyhráno. Chudák amur se tam snad ani nemůže otočit.

Doporučuji navštívit také vedlejší halu. Kromě dvou moderních rybářských lodí a několika aut (není to tady jen čistě o rybaření), zde totiž naleznete muzeum historického rybářského vybavení. Bambusové pruty, navijáky Rousek, Stabil a mnoho dalších patří asi k tomu nejzajímavějšímu co rybářský veletrh nabízí. Člověk taky nemůže žít jen komercí, že.

bambusové pruty z muzea
Bambusové pruty a další historické vybavení je součástí expozice rybářského muzea

Vyzkoušejte vláčecí nástrahy přímo ve vodě

V hlavní hale si vláčkaři mohou vyzkoušet chod nástrah ve speciální vaně. Firma Westin zde prezentuje hlavně své gumové nástrahy. Nádrž byla celou dobu okupovaná gangem rybářské mládeže. Když ale viděli, že si chci nějaké nastrahy vyfotit tak začali velmi ochotně předvádět svůj um v nahazování. Nakonec mě donutli si párkrát hodit taky. Pro ilustraci alespoň jedna fotka, jelikož jsem v tý divočině nestíhal ostřit foťák. Nádrž není velká ale na vyzkoušení chodu i docela rozměrných nástrah naprosto vyhovuje.

vláčecí nástrahy westin
Vláčecí nástrahy Westin si můžete otestovat přímo ve vodě. Tato nástraha měří určitě přes dvacet čísel.

Abych se jen neflákal, tak jsem se zeptal tří návštěvníků na snadné dotazy:

Čím vás rybářský veletrh zaujal a co vám chybí?

Karel M. z Prahy říká: Přišel jsem mrknout na konkrétní dva pruty. Vyzkoušel jsem si je a nakonec se rozhodl jeden z nich koupit. Tím je to pro mě vyřešené, podívám se ještě na další stánky a uvidíme. Nechybí mi asi nic.

Josef P. z Chomutova: Výběr vláčecích nástrah mohl být lepší, něco jsme ale viděli a asi ještě něco nakoupíme.

Miroslav T. z Říčan: Přijel jsem se vnukem jenom podívat. Mě zajímá hlavně feeder, takže jsem si prohlédl nějaké pruty a hlavně nástrahy a směsi. Vnukovi se líbily motorové čluny. Uvítal bych možná širší spektrum oborů i mimo lov kaprů.

Když jsem asi potřetí procházel halu, tak jsem se ještě zdržel u Filipa Dušáka, známého organizátora závodů a rybářského instruktora. 

Jde-li o samotný rybářský veletrh, nezapomeňte na doprovodný program. Jsou zde také přednášky, které ale mají pohříchu malou návštěvnost. Odehrávají se nahoře v kongresovém sále a neplatíte žádné vstupné navíc!

rybářský veletrh a přednáška o lovu štik
Přednáška o lovu velkých štik

Dnes proběhla například přednáška o rybaření z kajaku, ledňáčkovi říčním a odpoledne přednáška na téma lovu velkých štik od Miroslava Vojtka, kterou jsem navštívil osobně a dozvěděl se spoustu zajímavých tipů.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.