Flašky vodky a bordel na revíru: RS zasahovala společně s městskou policií

čelákovice pytláci

Počasí rybám poslední dobou sice tolik nepřálo, to ale bohužel neznamená, že rybářská stráž nenajde u vody své „klienty“.

Nový případ se odehrál například na rybářském revíru v Čelákovicích. Neobešlo se to bez asistence městské policie.

Událost v Čelákovicích zmiňuje zdejší Zpravodaj v rubrice věnované činnosti Městské Policie.

Ze sdělení vyplývá, že hlídka MP poskytovala součinnost členům RS při kontrole dvou cizinců (text nespecifikuje národnost).

Tyto osoby si na břehu vytvořili cosi jako skládku, kde kromě jiných odpadků, bylo možné najít vypité lahve od vodky a piva.

Za tento výkon přišli dotyční o povolenky a dostali také pokutu. Nepořádek u vody je přitom letitý problém, který při jeho neřešení na mnoha místech vyústil v zákazy a omezení, kteréžto dopadají také na slušné rybáře.

Za rychlý zásah tak rybářské stráži i strážníkům MP patří velký dík,

Původní zprávu si můžete přečíst ve Zpravodaji města Čelákovice za leden 2024 (PDF soubor) na straně 11.

Labe u Sedlčánek

První pytláky už letos dopadli také v Praze, chytali pod kamerami MP

Městská policie proti přečinům na úseku rybářství musela letos již zasahovat také v hlavním městě republiky. Zpráva o tom proběhla médii již týden po Novém roce.

Stejně jako v čelákovickém případě, i zde šlo o cizí státní příslušníky.

V tomto případě neměli ale ani povolenku k lovu a dokonce se na rozvodněné Vltavě pokoušeli lovit dravé ryby přívlačí v době hájení.

K jejich smůle si ale vybrali Slovanský ostrov v centru města, jehož břehy snímá městský kamerový systém.

Obsluze kamer se dvojice rybářů zdála poněkud svéráznou a raději na místo poslala hlídku, která s nimi přestupek začala řešit.

Dotyční se dokonce zkoušeli vymlouvat, že si rybářský lístek zrovna zapomněli doma.

Za pytláctví či porušení pravidel rybolovu přitom hrozí pokuty, které se i za relativně menší přestupky pohybují v řádech tisíců korun.

Čtěte také další zprávy:

2 Comments

  1. Vůbec se nedivím že nedaly jejich národnost protože kdyby ano tak ten dotyčný přijde o práci nemáte těm Ukrajinskejm dementům dávat povolenky a ešťe za darmo (chudáci co jezdí v Audi r8 )

    • Je to jedno. Povolenka nebo ne, pokuta nepokuta, oni přijdou zas, protože na to serou! Chce to přísnější bič!!! Pak snad můžem doufat že se začnou chovat jako slušný lidi.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.