Evropské štiky na americké nástrahy (VIDEO)

Evropské štiky na americké nástrahy
Ilustrační foto: redakce

Na našem oblíbeném skandinávském YT kanálu se objevilo video, které možná zaujme širší rybářskou veřejnost. Kluci se zas hecli a nechali si poslat pár štikových nástrah ze země za velkou louží (USA), které jim věnoval další podobný šílenec z Minnesoty.

Nástrahy pro muskalungy zkouší na evropských štikách

V Americe hraje prim štika muskalunga, což je varianta štiky typická pro americké vody. Monstrum, které dorůstá větších rozměrů než naše zubatá, si potrpí na doopravdy masivní štikové nástrahy.

Velké nástrahy jsou ostatně jasná volba i pro naše zubaté. Muskalungu ale Amíci loví na poněkud nezvyklé věci. Uvidíte sami.

Video si můžete přehrát zde:

*V případě nefunkčního přehrávače můžete video sledovat na YouTube

Vyzkoušet, zda tyto nástrahy zafungují se stalo novou výzvou pro aktéry videa, kteří si v nejrůznějších experimentech a hecech libují, což vám potvrdí každý znalec tvorby této rybářské značky. 

Vydali se za štikami tentokrát na Alandské ostrovy, které kdysi platily za naprostý štikový ráj na severní hranici Baltu a dosud skýtají hojnost štik všech velikostí.

Do vody letěly prapodivné hladinové woblery, 33 cm dlouhý crank či různé věci připomínající spíše vánoční výzdobu (Stagger Blade Bucktail od Musky Frenzy)

Jak se zadařilo můžete posoudit na videu. 

Pokud neumíte anglicky, lze si v přehrávači zvolit titulky v ruštině, němčině, francouzštině nebo našemu jazyku nejbližší polštině. 

Jakou zajímavou americkou nástrahu můžeme například vidět v akci na videu?

Američané mají svůj osobitý vkus, což je vidět také v nástrahách na vláčku. U nás jejich sortiment nejspíš nekoupíte. Jeden kousek z videa ale vážně stojí za zmínku, už jen kvůli rozměrům a váze:

Medussa od firmy Chaos Tackle je gigantický obr mezi nástrahami

Napodobenina medúzy je gumová nástraha, která se prodává v celku s již nainstalovanou zátěží a trojháčky (koupíte ji často jen v jedné či dvou hmotnostních variantách).

Určená je pro všechny varianty přívlače. Prodává se v 6 velikostech.

Největší model Medussy měří 45 cm a váží kolem půl kila!! Zaplatíte za ni 35 dolarů, tedy téměř 900 českých korun. To by se trhalo…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.