Dopolední vyjížďka s vláčákem na pražskou Vltavu

woblery na candáty a carp free

Přívlač v Praze z lodi má určitý kouzlo. Přebývám tady druhým rokem a tak se pražská Vltava stala defakto mojí domácí vodou. Letos jsem tomu chytání ale moc nedal.

 Je půlka října a já zjišťuji, že naposledy jsem vláčel z katamaránu někdy po zahájení. Je celkem škoda, že můj „stroj“ takhle zanedbávám a tak jsem se rozhodl po dlouhé době vyjet na naši největší řeku přímo v srdci velkoměsta. 

V týdnu jsem si přeskupil pracovní režim abych mohl vyrazit. Vzhledem k teplotám těsně nad nulou jsem si v klidu dal kafe, odbavil pracovní maily a hurá na to. 

V 11 jsem začínal u Baranďáku. Revír 401 018 není úplně easy, ostatně ani ostatní pražské vody nejsou snadné pokud necílíte hlavně na okouny nebo tlouště s lehčí vláčkou, alespoň pro mě teda není snadný. 

Chytání ze břehu znamená hodně vázek. Doba strávená nafukováním a skládáním katamaránu tak není úplně marná, poněvadž co ztratím na čase, to ušetřím na nástrahách.

Nejdřív zkouším okolí mostu na gumu. Okouni kupodivu nic, v candáta zas tolik nedoufám protože se mi u mostů v Praze na ně moc nedaří. 

Na začátku dokonce za mostem trhám ne úplně levnou gumu. Někdy ani loď nepomůže, když to je hodně natvrdo. Většinu vázek tvoří šutry a to se dá vyprostit. Během času tahám samozřejmě kvanta vlhčených ubrousků a dalších textilií, toho je plná Vltava. Tady fakt oceňuju peany a kleště, poněvadž na to nemusím sahat

Postupně se dostávám až k Vyšehradu. Cestou ještě ochytávám mola woblerem, kdyby se vyskytla zubatá. Není mi to ale přáno.

přívlač v praze

U skály je hloubka jako prase. Žádný céčko ale pořád nepřichází. Předpověď přitom hlásila pošmourno, což by prý mělo být echt candátí počasí.

Jako naschvál se ale roztrhly mraky a podzimní slunce šajní jak bulharská světlice. Jestli to prosvítí až dolů netuším, rybu ale nemám. Jen pár podezřelých kopanců, u nichž si nejsem jistej zda to byl záběr nebo uváznutí. Zásek šel do prázdna.

Wobler zachraňuje situaci

Nakonec mě vysvobozuje až hluboko potápivý wobler, který mám rád hlavně proto, že moc nevázne. Tady si jen občas brnkne o dno, jinak se plíží někde nade dnem. Od potápěčů vím, že je tady hloubka až osm metrů, takže v některých místech se dostanu jen do půlky sloupce.

Wobler mě nakoneczachránil od zera. Slabší kopanec přichází na úrovni rybáře na protějším břehu. Nejdřív mě samozřejmě napadlo, že mu beru montáž. Takhle daleko od břehu ale snad nenahodí.

Mrskání na konci mě po chvíli vyvádí z omylu. Nějaká menší ryba. Tipuju okouna nebo menšího candáta, což se nakonec potvrzuje. Na kraji tlamy má ukázkově zapíchnutý trojhák. Fotím rychle, ještě rychleji pouštím zpátky a pokračuju v úsilí. Kdybyste tipovali, že tam toho bude víc, tak s vámi budu souhlasit. Realita toho dne ale byla jiná. Hodina a půl dalších snah nepřináší žádné výsledky.

woblery na candáty

Mimochodem, soustředit se na chytání tady není snadný. Asi třikrát jsem měl namále jako Titanic. Velký lodě se mi vyhnou, jako bonus mě pohoupou na vlnách. Nejvíc tady ale jezdí veslaři. A ti koukají jenom dozadu.

Přitom to valí rychleji než parník primátor Dittrich na plnou parou vpřed. Většinou jim uhnu ale tentokrát svítí slunce přesně nad vodou a když si jich člověk všimne, tak jsou u vás. Jednou to bylo fakt těsný a úlek byl vzájemný.

Jednou si nějakýho z nich musím odchytit a zeptat se kolik lidí už s tou lodí nabrali. Vzhledem k tý rychlosti a špičatosti jejich lodě by katamarán šel ke dnu a já skončil jako ražniči u nich na přídi. 

Další záběr už nepřišel, tak jsem vyklidil pole protože se vyrojili ještě jachtaři a začali si z bójek dělat nějakej slalom. To už na mě bylo moc. Suma sumárum 3 hodiny na vodě. Jedno menší céčko a nic víc. Příště plánuju jiný místo a ryb snad bude víc.

Moje sestava pro tento lov:

  • Prut Favorite 20 – 50 gramů, 240 cm (Na loď trochu dlouhý)
  • Naviják Abu Garcia Cardinal (Veterán 20 let starej, brzda necvrčí ale po letošním utopení a znovu namazání pořád funguje)
  • Šňůra Decathlon – zralá na výměnu
  • Samodomo wolfram lanko z drátu od Jaxonu
  • Jako nástrahy gumy Aliexpress, Nástrahy.cz, Keitech, For Big Fish a woblery Rapala a dneska vítězný Arashi

A jak se daří vám vláčet v Praze? Je v tý vodě něco nebo dravce Pražáci vychytali? Místňáci mi tvrdí, že dobrý to bylo naposledy ten podzim po povodních 2002 😀

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.