Nedělní ráno na pražské Vltavě

Vltava v Praze. Jak na amury z hladiny

Vážně nesnáším horko. Předpověď tentokrát hlásí třicet stupňů už na osmou ráno. Chytat, když slunce pálí skrz ozonovou díru na plné pecky, opravdu není můj ideál. To se radši překonám a vstanu hodně brzy.

Do centra jedu ještě noční tramvají, která se začíná plnit opilci až na Letné. Setkání s nimi naštěstí překonávám bez dobrodružství a ještě za ranního kuropění stojím u řeky. Až na pár chrupajicích bezdomovců, zde není ani noha.

Vltava má po deštích ještě pořád celkem sílu. Co se dá dělat chytám, jak se dá. Občas vidím zalovení v proudu, asi bolen. Na moje pokusy ale vůbec nereaguje.

První rybu nakonec dostávám až na klidnější vodě u břehu. Pidi okoun si docela troufá na větší nástrahy. Záběry i s offsetovým háčkem ale sedí celkem dobře. Chytám stylem tři otáčky a pauza u dna. Tenhle háček mám kvůli vlhčeným ubrouskům, kterých je plná Vltava. Špička schovaná v gumě mi tyhle „dary“ na břeh nenosí tolik.

Okoun z Vltavy na přívlač
Malých okounů je ve Vltavě poměrně dost

O trochu lepší okyše dostávám okolo mostů a tak můžu být spoko, že nemám zero. Tentokrát totiž nehodlám u vody setrvat dlouho. Ve třičtvrtě na šest už se dere slunce nad obzor a začínám se hřát nad provozní teplotu, což mi přestává být příjemné.

Nečekaný candát

Nakonec ale ještě před odchodem přichází pěkný překvápko. Ke konci jsem zkusmo nasadil wobler. Vzhledem k trojháčkům dávám i ocelové lanko, jelikož nic lepšího nemám. Očekávaná štička ale nezabrala. Naopak jsem ucítil lehké uváznutí a slabší boj. Když jsem to přitáhl ke břehu, tak se nestačím divit. Byl to malý candátek. Za jasného dne, na wobler s lankem jako blázen a ještě po proudu.

Candátek na wobler

Nakonec jsem u vody strávil cca dvě a čtvrt hodiny. Obešel jsem asi kilometr vody. Potkal tři vláčkaře a vzbudil dva bezdomovce pod mostem.

Uloveni 4 okouni ze dvou míst a jeden candátek.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.