Do revírů vysadili přes 12 tisíc kilogramů kaprů a dalších ryb

turyňský rybník

S postupným přibližováním jara se začíná také vysazovat. Pokud pozorně sledujete stránky jednotlivých územních svazů ČRS a místních organizací, tak jistě víte, že na jaře se do revírů dostává spousta ryb. Ani letošní jaro nebude výjimkou.

Například ve Středočeském územním svazu zarybnili začátkem týdne některé revíry přes 10 tunami kapra obecného. Z toho 5000 kg putovalo do revírů MO Kladno 5 000 kg (2 880 kg dotace SÚS, 2 120 plnění ZP) – zde s krásnou průměrnou hmotností 2,2 kg! a druhá polovina do revírů MO Rakovník (2 100 kg dotace SÚS, 2 340 kg prvotní zarybnění a 560 kg plnění ZP) s o něco menší průměrnou hmotností 1,7 kilogramu.

Včera proběhlo vysazování dalších 2 450 kg kaprů o průměrné kusové hmotnosti 2,2 kg.

Tentokrát do revíru MO Kostelec n/ČL – 550 kg (50 kg dotace SÚS, 500 kg plnění ZP) a dále do vodních ploch Brožkovna – 900 kg (plnění ZP) a Božkov  – 1 000 kg (plnění ZP).

Fotogalerii z vysazování si můžete prohlédnou na webových stránkách ČRS SÚS.

Zarybňovalo se také na jezeře Lhota, kam rybáři z Kostelce vysadili štiky a líny. Padesát kg candátů ve velikosti do 30 cm vysadili do svých revírů rybáři ze Slaného. Zároveň zde do vody putovalo 250 kg amurů v průměrné hmotnosti půldruhého kilogramu.

Probíhá umísťovaní výtěrových hnízd pro candáty

Aktivita na revírech také cílí na výtěr candáta. tato dravá ryba nikdy není k dispozici v dostatečném množství jako násada, Důvodem je její náročnější odchov v umělých podmínkách.

Další možností, jak candátům pomoct, je příprava umělých výtěrových hnízd přímo na revírech, potažmo na chovných rybnících. Tato hnízda vytváří vhodný substrát, kam mohou ryby naklást jikry. Takových míst totiž na revírech většinou není dost, snad s výjimkou několika málo revírů, kde je populace candátů soběstačná.

Výtěrová hnízda jsou stále používanější metodou, která se v praxi velmi osvědčuje. O jejich umístění na FB stránce Severočeského územního svazu informují například rybáři z MO Litoměřice, místní skupiny Doksany.

Za zmínku stojí, že v případě umístění hnízd na lovné revíry je často zavedeno opatření v podobu zákazu lovu v jejich blízkosti. Důvod asi není třeba rozvádět. Sledujte proto stránky organizací, na jejichž revíry jezdíte chytat ať se nedostanete do potíží.

Co se týče dravců, tak candáty a štiky vysadil také ČRS do Orlíku. Tentokrát přímo v tržních velikostech. Další várka násady od Rady ČRS plave na Veslařském kanále v Račicích. Jedná se ale pro změnu zase o kapry.

veslařský kanál v Račicích

Ve východních Čechách se celkem 3400 kg kapra obecného dočkali rybáři na revírech v Pardubicích (průměrná hmotnost 2kg). Dále se v tomto územním svazu vysazují reofilní druhy – ostroretka stěhovavá: celkově 16700 ks – MO Přelouč 5000 ks, MO Smiřice 3700 ks, MO Pardubice 5000 ks, MO Jaroměř 3000 ks.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.