Další štika 135 cm a okoun 52: aktuální trofejní úlovky ze zahraničních vod

štika a okoun westiin
Ilustrační foto: redakce

Současné dění na sociálních sítích může český milovník přívlače brát jako čistou provokaci. Zatímco u nás je na většině vod zákaz, v zahraničí se dravci loví a dokonce ještě dobře berou.

Po několika trofejních štikách z minulého týdne (najdete zde: 21 kg štika chycená Evertem Oostdamem v Holandsku a 20 kg zubatice na mrtvou rybu z Anglie), se podíváme na další podobné kusy.

V prvním případě zůstaneme u štik kolem dvaceti kilo.

Ve druhém případě bude rybáře určitě zajímat trofejní okoun přesahující magickou hranici půl metru.

Na ryby totiž stále hojně vyrážejí ambasadoři dánské značky Westin, kterým se daří chytat pěkné štiky, candáty a okouny, což můžete sledovat na jejich četných profilech na sítích.

Chybělo málo a padl norský rekord: Štika v délce 135,5 cm a váze 19,46 kg

Rekordním úlovkem se tentokrát může pochlubit Tore Tveit z norského Arendalu. Tore je zaměstnán ve firmě Skanska, když ale zrovna nic nebuduje tak nejraději vyráží na ryby.

Jde o velmi úspěšného vláčkaře, kterého sponzoruje hned několik značek včetně Westinu.

Na nástrahu Bull Teez Curltail (barva Gold Rush) v délce 21 cm chytil štiku 135,5 cm s hmotností 19,46, což je pouze 80 gramů pod norský národní rekord.

Použitá nástraha i prut měly v tomto případě typicky štikové parametry. Chytal na prut W3 Livecast-T rod v gramáži 40-100 g.

Úspěch na velkou nástrahu, mimochodem, před několika dny zaznamenal také Daniel Van Der Post, který chytal na stejnou nástrahu avšak v délce 27 cm! Na ni zabrala štika 118 cm.

Foto:

Okoun 52 cm holandského rybáře

Foto:

Každý okoun nad půl metrovou hranici je rekordní ryba, což platí i na území Nizozemska. Šance na chycení podobné ryby je zde nepoměrně vyšší než u nás, přesto jde o pozoruhodný úlovek, který stojí mnoho času a úsilí.

Rybářský průvodce Jeroen Eijssens během jednoho líného odpoledne takovou rybu dostal. Jeho okoun má máry 52 centimetrů a 2,7kilogramu. Použitou nástrahou byl 7 cm dlouhý Ned Worm v barvě UV Craw.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.