Téměř 20 kilovou štiku chytil díky zakrmení kousky rybího masa v dravčím dipu

hádka o recept na kapra

Aktuální úlovek 20 kilové štiky z Velké Británie je zajímavý nejen velikostí ryby ale také taktikou při lovu. Rybář na štiku zakrmoval.

Na britských ostrovech je populární lov na mrtvou rybu. V tomto případě ještě navíc rybář použil sofistikovanou taktiku zakrmení. Lovné místo prohodil několika kousky rybího masa, které dva týdny dipoval ve směsi dvou atraktantů určených pro lov dravců.

O trofejním úlovku informoval například portál For The Win,

Nick Gahagan ulovil svoji životní rybu před zhruba týdnem na revíru Chew Valley Lake, což je jeden z velmi zajímavých soukromých revírů vhodných pro lov dravců všemi metodami. Loví se zde přívlačí, na mušku i přirozenou nástrahu.

Po záběru nastal dramatický souboj: “Určitě to byl největší boj, jaký jsem s rybou zažil, prut se silně ohnul a nemohl jsem nic dělat. Myslel jsem, že mi vytáhne veškerý vlasec na první výpad, nebyla k zastavení, jako rozjetý vlak. Dostat ji do podběráku chtělo nějaký čas“, dodal Gahagan pro FTW.

Pro zajímavost: z dostupných zdrojů víme, že použil 40 lb šňůru.

Čtěte také: Recenze navijáku Daiwa Legalis

Úlovky podobných štik nejsou ani v Británii příliš běžné. Rekordní úlovek štiky v této zemi přesto má zhruba o pět kilogramů více. Rekord se drží již od roku 1986.

Fotografii úlovku sdílel na FB známý britský rybář Matt Hayes (odkaz zde):

Dravce lovil sice na přirozenou nástrahu, což se u nás většinou považuje za metodu určenou k lovu pro maso. Trofejní rybu ale Gahagan po vyfocení vrátil v dobrém stavu zpět do revíru.

Či výrobek pomohl k úlovku trofejní štiky? Hlásí se k tomu dvě firmy

Hádka výrobců dipů na dravce se málem rozhořela na sociálních sítích. Úlovek rozvířil také marketingové vody britského rybářského byznysu. O zásluhy na trofejní štice se totiž přihlásily dokonce dvě firmy, které na zdejším trhu podobné výrobky, určené pro dipování dravcových nástrah, prodávají.

V Anglii nemají podobné nejasnosti v lásce a pomalu se zdálo, že vypukne pořádný skandál.

Autor úlovku to ale vyřešil již v počátku důkladným vysvětlením: „Namíchal jsem oba dipy dohromady, nic skandálního na tom není“, dodal Gahagan na sociálních sítích.

Další aktuální články:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.