Štika 135 cm, 21 kg: organizátor slavných rybářských závodů si zvýšil osobák

Štika 135
Ilustrační foto: redakce

V zemích, kde se dravci v tuto dobu stále mohou lovit, se rybářům viditelně daří. Další štika přes dvacet kilo neodolala umělé nástraze holandského rybáře Everta Oostdama. 

Evert Oostdam patří k významným osobnostem evropské přívlačové scény, bývalý příslušník námořní pěchoty se již mnoho let zcela věnuje rybaření na dravce.

Zejména vešel ve známost jako organizátor závodů Predator Tour a dalších významných přívlačových akcí.

Štika po vylovení měřila 135 cm a váha ukázala 21 kg plus nějaké gramy navíc. Ulovena byla na některém z holandských revírů. K prozrazení konkrétního místa zatím nedošlo.. Pro Oostdama to je nový osobní rekord a nemyslí si, že tuto metu se mu ještě někdy v životě podaří překonat.

Nizozemí, země dravcům zaslíbená

Holandsko, přesněji řečeno Nizozemí, je pro rybáře zemí zaslíbenou. Situace s obsádkou dravců je zde na neporovnatelně lepší úrovni než na našich svazových vodách.

Přístup k rybolovu je navíc otevřený všem zájemcům, přičemž zakoupit povolenku můžete on-line. Lovit se dá na mnoha typech vod, od kanálů pro menší lodě až po velké vody.

Například revíry typu Hollands Diep, kde se konají zmíněné velké lodní závody a kde rybář musí rybu hledat.

A ideálně se přitom nenechat přejet obřími nákladními loděmi pendlujícími mezi nizozemskými přístavy a světovými oceány.

Foto štiky sdílel Evert Oostdam na svém FB:

Štika nad dvacet kilogramů je ovšem v těchto podmínkách považována také za rekord k jehož dosažení rybář může mít příležitost pouze jednou za život.

Jak přiznává Evert i jeho parťáci, najít zde takovou rybu není rozhodně snadné. Přesto se ukazuje, že tato země představuje v oblasti lovu dravců velmi perspektivní destinaci. Pro české rybáře navíc může být zajímavá kratší dojezdovou vzdáleností a snadnou dostupností oproti populárnější Skandinávii.

Rekordní štika na nástrahy z produkce jeho vlastní firmy

Evert Oostdam se věnuje také výrobě rybářských nástrah. Zejména těch pro lov štik na přívlač. 

Rybáře samozřejmě nejvíce potěší úlovek na vlastní nástrahu. Jeho firma nese název Pike Master Lures (na českém trhu nejspíš nedostupné) a použitá nástraha v tomto případě byla Piglet Shad, což je relativně štíhlá gumová nástraha sloužící k imitaci raněné rybky.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.