Cizinci opět pytlačili, při útěku vozem zn. Audi ale zapomněli u rybníka pruty a 5 kaprů

Pruty u rybníka
Ilustrační foto: redakce

Další případ cizinců, kteří pytlačí na chovných vodách, zaznamenali v severočeských Kostomlatech. Informovala o tom MO ČRS Bílina.

Na zdejším chovném rybníku lovila skupina cizích státních příslušníků, která na místo dorazila luxusním vozem s rumunskou poznávací značkou.

Při příjezdu rybářské stráže nasedli do auta a odjeli nejím neznámo kam. Svědci jejich vůz zaznamenali na cestě směrem na Ústí, kde, zřejmě v panice z dopadení, riskantně předjížděli kolonu na dálnici. K ztotožnění pachatelů bohužel ale nedošlo.

Na chovném rybníku po nich zůstalo několik prutů a 5 kaprů. Informaci o případu a vozidle s výzvou o pomoc při jeho spatření naleznete na skupině bílinských rybářů.

V Pojizeří si na rybník vzali rovnou tenatové sítě

V krátké době jde o další případ cizinců by tlačících na českých revírech. Před několika dny se podobný případ odehrál v Arnošticích poblíž Mnichova Hradiště.

Rybník v obci Arnoštice se dokonce stal terčem nelegálního výlovu sítěmi. Skupina cizinců na rybníku nastražila tenatové sítě, což jsou sítě s velkými oky, do nichž se ryba zahákne žábrami.

Podivného jednání si ale všimli místní obyvatelé a zalarmovali rybářskou stráž z místní organizace ČRS.

Pachatelé ale opět stačily utéct příjezdem rybářské stráže, kterou na místo doprovodila i Městská a státní policie.

Stráží bylo nicméně zajištěny alespoň použité pytlácké vybavení (síťovina) a několik ulovených ryb.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.