Češi na šestém místě na Mistrovství světa v muškaření ve Finsku

Mokrá muška funguje jak na rychlé tak i na líné vodě i na mistrovství světa v muškaření

V první polovině srpna se odehrálo již 40. Mistrovství světa v muškaření, které se konalo tentokrát ve FInsku. Naše reprezentace letos brala šesté místo, z celkových třinácti týmů. Bohužel se tak nepodařilo obhájit medailové posty z nedávných šampionátů v Itálii a zejméne v Tasmánii. Vzhledem ke covidové závodní pauze je ale šesté místo v polovině startovního pole velmi slušný úspěch. Velmi hezké umístění navíc tentokrát vybojovali naši přátelé ze Slovenska, kteří v celkovém pořadí skončili na pěkném pátém místě.

Kdo nás reprezentoval ve FInsku

Český tým sestával ze zkušených závodníků, z nichž většinu jistě znáte z českých závodů nebo alespoň ze sociálních sítí.

  • Vojta Ungr
  • Franta Kouba
  • Tomáš Langer
  • David Chlumský
  • Tonda Pešek

Tréninkové chytání na řece i lov síhů na jezeře vypadalo celkem slibně. Při závodě to ale tentokrát nešlo tak hladce a chvílemi se naše repre propadla až na průběžné jedenácté místo. Síhové jako na potvoru nechtěli žrát, což situaci značně komplikovalo. Nakonec se povedlo vychytat až do poloviny výsledkové listiny. Finální šesté místo tak není vůbec špatný výkon.

Jak dopadly ostatní země

Podle očekávání nejvíce zazářili domácí Finové, kteří urvali obří náskok na druhou Francii a třetí Španělsko. V jednotlivcích Finové dokonce obdrželi 4 z prvních pěti pozic. Jejich vítěznou šňůru narušil pouze španěl Arcay na třetím medailovém postu.

Tentokrát to na medaili pro náš tým nebylo. Každopádně jde o další závodní zkušenost, která se určitě bude hodit. Česká muškařská reprezentace patří ke světové špičce a další mistrovství určitě přinese zajímavé výsledky.

Náročné brodění v rychlé vodě a muškaření mezi losy

Panenská příroda finského severu dokáže být pěkně drsná. Podle zpráv od závodníků jsou zdejší řeky extrémně rychlé. Brodění občas končí plaváním a hledání ryb v takovém proudu je extrémně náročné. V takovém prostředí je muškařina opravdu fyzicky náročným sportem. Po řece se navíc s oblibou poflakují losové, kteří nehledí na světovou událost a závodníkům lezou po sektoru.

Finské Kuusamo – Místo konání mistrovství

Nádherná příroda severských lesů a řek v oblasti Severní Pohjanmaa

Letošní 40. Mistrovství světa v muškaření se konalo v regionu Kuusamo a Taivalkoski, které leží nedaleko ruských hranic, v relativní blízkosti Bílého mořem, což výrazně ovlivňuje zdejší seversky chladné a vlhké podnebí.

Chytalo se na řekách Kitkajoki a Kuusinkijoki a též jezerech Kylmäluoma a Koverrusjärvi. Mistrovství se zde konalo již před 32 lety. Hlavní rybou závodu byli pstruzi, lipani a síhové. 

Výsledky, fotky, videa najdete na oficiálním webu 40. Mistrovství světa v muškaření

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.