Cena rybářského lístku v roce 2021

přívlač v kalné vodě

Mnozí začátečníci přichází s otázkou „Jaká je cena rybářského lístku?“. Odpověˇje většinou potěší až do chvíle, než se dozví celou pravdu o rybářských dokladech a hlavně tomu, kolik toho potřebujete do začátku

Rybářský lístek je pouze jeden z dokladů, které k rybaření potřebujete. Vydává jej stát prostřednictvím městských úřadů a jde o jakousi daň nebo osvědčení o možnosti získat povolenku k lovu. Podrobně se o všem dočtete v těchto článcích:

  1. Jak získat rybářský lístek bez zkoušek
  2. Povolenky k lovu ryb – druhy a ceny

Pokud se vám nechce číst, tak jednoduše řečeno. Státní rybářský lístek na delší dobu dostane jen ten, kdo splní rybářskou zkoušku. Bez tohoto lístků nelze koupit povolenku k lovu na státních revírech.

Existuje však i varianta bez zkoušek. Jde o speciální rybářský lístek určený pro osoby bez vykonané zkoušky. Platí ovšem pouze 30 a musíte si k němu pořídit pouze povolenku pro nečleny svazu, která je ale výrazně dražší.

Vltava 7 - začátek revíru. Jaká je cena rybářského lístku?na soutoku Vltavy a Berounky

Cena rybářského lístku bez zkoušky činí 200 a platí pouze 30 dní. Vystaví vám ho městský úřad obce s rozšířenou působností nebo městské části (pokud bydlíte v Praze). Vyřízení probíhá nejčastěji na odboru životního prostředí a trvá jen pár minut. Platí se na místě.

Cena rybářského lístku pro rok 2021

Rybáři s vykonanou zkouškou mají jednu velkou výhodu, kromě levnější povolenky je pro ně cena rybářského lístku výhodnější v tom smyslu, že si jej mohou pořídit na mnohonásobně delší dobu.

Tento rybářský lístek obdržíte opět na úřadě (dle trvalého bydliště). Pro jeho vydání ale musíte prokázat příslušnou kvalifikaci:

  • Noví rybáři po vykonání zkoušky dostanou osvědčení, na základě něhož úřad lístek vystaví
  • Stávající rybáři pro obnovu končícího lístku předloží tento

Pamatujte ovšem na to, že příslušný úřad musí být v místě vašeho bydliště. Státní rybářský lístek vám na cizím úřadě nevydají a hraje zde roli adresa výhradně vašeho trvalého pobytu, kterou máte v OP.

Cena rybářského lístku podle doby platnosti:

  • 1 rok – 100 Kč
  • 3 roky – 200 Kč
  • 10 let – 500 Kč
  • Do konce života (neurčitá doba platnosti) – 1000 Kč

*Děti do 15 let mají poloviční slevu, stejná sleva se uplatňuje i pro studenty rybářských škol a pracovníky v rybářství

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.