5 tipů na obalovací pasty na boilies, které fungují i v zimě

obalovací pasta na boilies

Lov kaprů v zimě vyžaduje zatraktivnění vašich nástrah. V tomto období se rybářům osvědčují různé specifické příchutě boilies, někdo sází na barevné popky. Zajímavým prvkem pro zvýšení lákavosti nástrahy ale může být například obalovací pasta na boilies.

Obalovačky po hříchu nechává hodně rybářů bez povšimnutí, mají přitom své výrazné plusy po celý rok.

Jejich hlavní výhoda se ale odhaluje právě v období, kdy je voda studená a chce to něco s výraznějším šířením aromatu a potravních signálů.

Jak se obalovačky na boilies používají?

Název mluví jasně, obalovací těsto nebo pasta se na boilies prostě nabalí. Díky konzistenci s ní můžete pracovat podobně jako s jakýmkoliv jiným těstem nebo, pokud vám pečení nic neříká, tak jako s modelínou.

Dobrá pasta drží na boilies fest ale nelepí se při práci na ruce. Nanést ji můžete jak na koule, tak i třeba do mezery mezi dvěma boilies na vlasu.

Dobré asi bude tento úkon provádět na připravené montáži. Tudíž nandáme boilies na vlas, jak jsme zvyklí a až pak obalujeme. Existují ještě jiné prostředky než pasty, o těch ale až na konci.

Jakou hlavní výhodu mají obalovací pasty?

Obalovačky se často vyrábí ze stejných surovin jako samotné boilies. Samozřejmě nemusíte používat pastu se stejným složením ani stejné značky jako nástraha. Volba kombinací je čistě na vás.

Na rozdíl od hotových boilies se ale pasta daleko lépe rozpouští a rozpadá. To díky tomu, že neprošla varem ani sušením.

Aromatické látky a potravní signály se z ní šíří velice intenzivně a to i během zimy, kdy některé druhy boilies fungují velmi slabě.

Ready Pasta od firmy Nikl 

Vysoce atraktivní pasta, která je určená zejména pro kratší vycházky během roku a lov v zimě. Je také účinná při lovu kaprů na bahně, kde je také potřeba zvýraznit nástrahu. 

Nikl Pasta 150g

Pasta působí vždy minimálně několik hodin a dobře se s ní pracuje při obalovaní nástrahy. Prodává se v ceně kolem 150 korun a v praktické dóze, kterou můžete posléze využít i na jiné účely v kaprařině. 

Sortiment příchutí a ceny zjistíte v eshopu.

Mivardi Rapid Proactive

Tyto obalovací pasty výrobce prezentuje jako vhodné pro všechny druhy boilies včetně pop up kuliček. Vyniká rychlým uvolňováním ingrediencí do okolí a dlouhou výdrží na nástraze. Základ pasty vychází z daného druhu boilies.

Pastu zmiňuje například toto video od Mivardi TV:

Sortiment příchutí a ceny zjistíte v eshopu.

Mastodont Baits Pasta

Pasta od oblíbeného výrobce s legendárními příchutěmi typu Akčko, Worms, Kosa nebo Black Mamba.

obalovací pasty na boilies
Sortiment příchutí a ceny zjistíte v eshopu.

Obalovací pasta Starbaits Concept

S obalovačkou již tradičně přichází také další oblíbený výrobce, kterým je firma Starbaits.

Tato pasta na obalování boilies se vyznačuje aktivními mikročásticemi, které se ve vodě pohybují kolem nástrahy a zvyšují její atraktivitu pro ryby. Jde o velmi lepivou pastu s přilnavou konzistencí.

Sortiment příchutí a ceny zjistíte v eshopu.

MIkbaits Spiceman jako obalovací těsto

Oblíbené boilies od Mikbaits má také svojí obalovací verzi. Naleznete zde oblíbené příchutě jako například pikantní švestka a další.

obalovací pasty na boilies

Sortiment příchutí a ceny zjistíte v eshopu.

Zkuste také tekuté boostery nebo prášek

Obalovací těsto a pasta nejsou zdaleka jedinými prostředky pro ochucení a zatraktivnění nástrah. Někdo má raději právě tekuté boostery, které se snadněji aplikují ze speciální lahvičky. 

Jejich výhodou je možnost aplikace nejen na nástrahu ale třeba i na krmení do rakety, některé jsou vhodné dokonce i pro použití s PVA materiály.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.