12 letý kluk chytil kapra přes 40 kilo

Kapr
Ilustrační foto: redakce

Soukromáky jsou opravdu kaprařským rájem, kde úlovky dosahují hodnot z říše snů. Na velkou rybu si pak může sáhnout i mladý rybář.

Přesně to se stalo na proslulém jezeře Euro Aqua. Ten se nemusíme bát nazvat elitní vodou, neboť sem míří kapraři z celé Evropy a domluvit si termín chytání musíte ve velkém časovém předstihu.

To je dáno také tím, že zde majitelé udrží speciální režim. Ryby mají v klimaticky nejdrsnějších obdobích roku naprostý klid a sezona lovu je otevřená pouze na jaře a na podzim.

V tuto dobu si může zákazník zaplatit vždy pevně daný čas chytání- týdenní rybolov od pondělí do neděle. Jiná možnost se nenabízí.

Odměnou vám pak může být ryba, kterou jinde nemáte šanci chytit. Nedávno se to povedlo teprve 12 letému rybáři z Nizozemí. Na Euro Aqua mu zabral lysec, který na váze dosáhl hmotnosti přes 43 kilogramů, což je hodnota, které na běžných vodách stěží dosáhne i ten nejzavilejší kaprař.

Borec se jmenuje Gilino Van Gestel a pod vedení svého otce chytil i samostatně zdolal tohoto giganta, jehož fotku vkládáme níže pomocí náhledu z facebookové stránky Euro Aqua:

(pokud na mobilu nic nevidíte, zkuste znovu načíst stránku potažením prstem dolů.)

Podle slov na stránkách revíru došlo k záběru během úplňku nad ránem, což je zajímavé neboť v některých materiálech se tvrdí, že úplňku neberou. Takoví mastodonti jsou ale možná právě ta výjimka, která potvrzuje pravidlo. Je také nutné zmínit, že v tomto věku pravděpodobně nikdo většího kapra ještě nechytil.

Euro Aqua je elitním revírem s rekordními úlovky

Tento revír naleznete v rybářsky zaslíbeném Maďarsku. Jde o revír střední velikosti, který je soukromých rukách rakouských majitelů, kteří se snaží udržovat obsádku gigantických kaprů, což se jim nejspíš dlouhodobě daří.

Kapři přes 40 kilogramů, si rozhodně zaslouží velkou pozornost médií. Na tomto revíru však mají doložené úlovky ještě o třídu výše. Je samozřejmě otázkou, kam až fyzicky mohou úlovky růst. Jisté však je, že ani pětková řada není nic nereálného.

Kapr Michela Schoenmakerse (opět Holanďan) z roku 2018 vážil neuvěřitelných 112 liber, tedy něco přes 51 kilogramů. Tato ryba se uvádí jako světový rekord.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.