Žně velkých kaprů na pálavských jezerech

nej kapr

Podzimní úroda úlovků na našem nejlukrativnějším svazovém revíru je letos obzvlášť pozoruhodná. Kapraři zde v posledních týdnech ulovili hned několik kaprů z říše třicátníků. Hmotnost třicet kilo je prostě sen a někteří z kaprů ji výrazně překonali. Ulovené ryby nad 20 kilo se za poslední dobu počítají již v desítkách kusů. Je také možné, že došlo k opětovnému ulovení jednoho z třicátníků, který skončil na udici již minulý podzim!

V první polovině října se na spodní nádrži (D5) konal mezinárodní kaprařský závod S2H, kterého se zúčastnilo 100 týmů. Týden intenzivního lovu na Novomlýnské nádrži přinesl velké množství pěkných ryb. Magická hranice 30 kil ale překonána nebyla, chybělo k ní ale opravdu jen malinko.

Hned v prvních dnech závodu se ukázala ryba s váhou přes 26 kilogramů, která většinu závodního týdne držela prim. Ulovil jej tým Carp Milf Hunters.

Stairs2hell 2023 největší ryba
Kluci z týmu Carp MilF Hunters chytili první opravdu velkou rybu závodu: fotoS2H

V pátek třináctého se ale situace změnila. Došlo k ulovení velkého kapra, který vážil 29,35 kilogramu. Na konto si ho připsal tým Free Fish, který tím zvítězil v kategorii největší ryba závodu.

nej kapr
Jejich úlovek ale v pátek 13. října překonal tým Free Fish, kapr vážil 29,35 kg. Foto: S2H

Mimochodem, registrace na další ročník Stairs2Hell se dnes otevřela pro všechny zájemce. Vzhledem k omezenému počtu míst (100 pegů, z toho je navíc část vyhrazena pro zahraniční účastníky) a značnému zájmu z celé Evropy není lehké se do závodu vůbec dostat. Zájemci si mohou přihlášku poslat na webu Stairs2Hell.

Rekordní kapr z Moravy vážil bezmála 38 kilogramů

Opravdu senzační úlovek ale přišel až dlouho po skončení závodu. Při běžném lovu na nádrži po Pálavskými vrchy totiž zabral opravdový gigant.

Rekordní kapr má udávanou hmotnost neuvěřitelných 37,9 kilogramu a chycen byl z kaprařské lodi. Ulovili jej rybáři vystupující pod značkou firmy Black Carp Products.

Loňský rekordman z Pálavy znovu uloven?

Ve skupině Kaprařina na Pálavě se před několika dny objevilo foto nádherného kapra vážícího 31,34 kg. Foto a video je k dispozici pro členy této skupiny na FB.

Existuje domněnka, že jde o stejnou rybu, kterou zde ulovili již minulý rok na přelomu listopadu a prosince. Vzhled ryby a stavba těla jsou u obou kaprů dost podobné. Tenkrát o trofejní rybě informovali pánové z týmu Mikbaits Friends (psali jsme o tom zde).

Tehdy kapr vážil o něco více – 31,55 kilogramu. Na YouTube existuje video, které necelý rok starý úlovek dokumentuje:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.