Známá UK značka nabízí kvalitní levné pruty (nejen) pro začínající kapraře

trakker pruty trinity
IIustrační foto: redakce

Britská firma Trakker působí na trhu rybářských potřeb již více než tři desítky let. Pojďme se podívat na řadu prutů Trinity, která představuje výhodnou volbu pro celou řadu rybářů.

Trakker přichází na trh s kompletní nabídkou produktů pro kapraře, populární jsou například i jejich bivaky. Nyní se zaměříme ale na řadu prutů Trinity, která obsahuje několik modelů kaprařských děliček v různých verzích..

Jde o pruty s dobrým poměrem cena a výkon, které jsou dostupné i rybářům, kteří začínají nebo mají omezený rozpočet na nákup kaprařského vybavení. Dobře poslouží například i jako sekundární set, který sebou můžete jako zálohu na vaše rybářské výpravy.

Video ukázka prutů na Trakker TV:

Model prutulibráždélka
Trakker Trinity Rod 3lb305
Trakker Trinity Rod 3 lb366
Trakker Trinity Rod 3,5 lb305
Trakker Trinity Rod 3,5 lb305

Prohlédnout pruty v eshopu

Verze s korkovou rukojetí

Model prutulibráždélka
Trakker Trinity Cork Rod 3lb305
Trakker Trinity Cork Rod 3 lb366
Trakker Trinity Cork Rod 3,5 lb305
Trakker Trinity Cork Rod 3,5 lb305

Prohlédnout pruty v eshopu

Kvalitní anglické pruty s dobrým poměrem ceny a výkonu

Pruty Trinity od britské značky Trakker jsou od počátku koncipované jako pruty v ekonomické kategorii. V nabídce jsou tak pouze dvě délky – 10 a 12 stop. V přepočtu na metrický systém jde o pruty v délce 305 a 366 cm. Z čehož jako univerzálnější vychází samozřejmě delší varianta prutu. Kratší třímetrová verze ovšem může být ideální variantou jako prut určený pro lov na menších vodách, kde je kratší délka výhodou.

kratší verze prutů trakker trinity jsou vhodné na malé vody
Kratší verze prutů Trakker Trinity jsou vhodné i například na malé vody. Ilustrační foto: redakce

Z obecného hlediska lze navíc u těchto kratších prutů očekávat nárůst obliby díky stále se rozvíjejícímu se lovu z kaprových lodí i běžných rybářských člunů. Zde je kratší prut spíše výhodou.

Ačkoliv jde o pruty v ekonomické kategorii, firma Trakker je zamýšlela jako plnohodnotný prut s vynikajícím zpracováním a kvalitními materiály. Ve verzi Cork s korkovou rukojetí jde navíc o velmi dobře vypadající kaprové pruty, které jistě potěší každého kapraře i na pohled.

Pruty Trinity s korkovou rukojetí:

Použitý robustní blank prutu umožňuje snadné náhozy a zároveň disponuje dostatečnou silovou rezervou pro zdolávání větších ryb, ačkoliv nejde o prut prvoplánově koncipovaný pro silové zdolávání. V tří librové verzi (k sehnání je jako 3 a 3,5 lbs) jde o velmi příjemný prut umožňující si užít i lov menších kaprů.

pruty ve stojanu
Ilustrační foto: redakce

Verze s testovací křivkou 3,5 lbs využijete pro nahazování s těžším olovem či PVA.

Čtěte také:

Jak vybrat kaprový prut

Vlasce na kapry

Vzhled prutů řady Trinity – vybírat lze z prutů  s korkovou a shrink/duplon rukojetí

Řada prutů Trinity se vyznačuje matně černým uhlíkovým blankem. Ve verzi Cork jsou pruty vybaveny kvalitní a velmi příjemnou korkovou rukojetí, která prutům dodává příjemný vzhled. Dobrý úchop ovšem nabízí i levnější varianta s černou shrink/duplonovou rukojetí. Držák navijáku ladí s černým designem prutu.

Na prutu naleznete jen minimalistický branding a “malůvky” od výrobce. Vše je podřízeno spíše praktičnosti. Očka jsou keramická a jejich rozmístění napomáhá k dokonalému využití energie pro nához i zdolání ryb.

konec nonstop rybolovu
Ilustrační foto: redakce

Stručný přehled vlastností prutů řady Trinity:

  • určený jako prut zejména pro začínající kapraře 
  • robustní karbonový blank prutu
  • povrch prutu v matně černé
  • minimalistický design a logo značky na prutu
  • odolná keramická očka v černé barvě
  • dělená shrink/duplonová rukojeť
  • 18 mm sedlo navijáku typu DPS s černými doplňky
  • černá koncovka prutu
  • k dispozici ve dvou variantách – 3lb a 3,5lb
  • nabízené délky 10 a 12 stop ( 305 a 366 cm)

Kolik to stojí? Cenová hladina se pohybuje aktuálně od cca 2500 Kč do zhruba 3200 Kč za kus, v závislosti na modelu prutu. Na aktuální ceny se můžete například podívat v e-shopu Chyť a pusť.

Čtěte také:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.