Trofejní sumec z Olešné: 231 cm a 81 kilo

trofejní sumec olešná
Ilustrační foto: redakce

Další trofejní sumec na Moravě byl uloven na přehradě Olešná, jež se nachází v blízkosti Frýdku-Místku.

O úlovku informovala rybářská i nerybářská média napříč republikou. Podle zpráv Deníku.cz měřil sumec 231 centimetrů a vážil 81 kilogramů. Ulovil jej Martin Fryč, jemuž s trofejní rybou asistoval jeho parťák Vítězslav Duda.

„Hned u břehu jsem věděl, že to bude obrovský kus. Takové míry jsem ale nepředpokládal a bylo to opravdu překvapení a adrenalin, když se poprvé sumec vynořil z vody,“ řekl jeden z rybářů Deníku.cz.

Zdolávání ryby netrvalo příliš dlouho, podle informací z výše uvedeného zdroje bylo hotovo zhruba za půl hodiny, což naznačuje, že šlo o cílený úlovek na sumcařské vybavení. K záběru trofejního sumce došlo už v polovině září.

Ryba zabrala po sedmé hodině večerní a ke zdolání tak došlo již po setmění.

Foto úlovku:

Zdroj: FB Události Ostrava

S největší pravděpodobností jde o jednu z největších ryb, které na tomto revíru rybáři chytili. Stran případného rekordu se musí vyjádřit hlavně rybáři z FM, kteří mají o svém revíru nejlepší přehled.

Vaše úlovky z refionu Severní Moravy:

Jde o rekord sumce z Olešné?

Ve veřejně dostupných záznamech se nám ale většího sumce z Olešné dohledat nepovedlo. Není to ale první větší sumec z této frýdecko-místecké vody. Například roku 2009 zde Ladislav Polášek z Kozlovic ulovil exemplář sumce v délce 183 centimetrů a hmotnosti 55 kilogramů.

Aktuální úlovek je ale řádově o mnoho větší.

Vodní nádrž Olešná se nachází přímo na okraji Frýdku-Místku. Vodní plocha v rozloze 88 hektarů vznikla začátkem šedesátých let pro nadlepšení průtoku na Ostravici a zásobování vodou některých průmyslových podniků v okolí. Jde o jednu z největších vodních ploch v regionu, která slouží rekreaci a volnočasovým aktivitám zdejších obyvatel.

Z rybářského hlediska jde o vodu, na níž panuje poměrně značný rybářský tlak. Přesto se i zde občas zadaří a lze ulovit ryby v zajímavých velikostech.

Z dalších úlovků můžeme na Olešné zmínit kapra 100 cm, 19 kg, uloveného týmem Kaprpro. V letech 1998 – 1999 zde rybáři měli štěstí na dva trofejní tolstolobce pestré 122 cm, 29,0 kg a 121 cm, 31 kg. V létě 2013 zde ulovil Lubomír Bromka amura v délce 95 cm a váze 11,25 kg, který zabral na brambor. Z roku 2009 existuje také záznam o candátovi 86 cm, ulovenému na foukanou kukuřici. 

Galerii dalších úlovků zhruba od roku 2010 mají na stránkách rybáři z ČRS FM.

TIP: Další letošní zajímavý úlovek sumce v regionu zaznamenali například na přehradě Větřkovice, poblíž Kopřivnice.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.