Zdolával okouna a vyjela po něm obří štika (VIDEO)

Okoun říční
Foto: Redakce

Zajímavé záběry se povedly rybářům ve Skandinávii. Při zdolávání okouna se po něm ohnala štika trofejních rozměrů. Mnozí z nás jsme něco podobného zažili, ani v dnešní době si zdaleka ne každý nahrává na video každou rybu.

Na tomto videu  je vidět zdolání okouna až ke břehu, kdy se v záběru mihne zhruba metrová štika a okázale si prohlíží rybu a nejspíš i lovce na břehu. Útok si samozřejmě rozmyslí. I přesto má ale rybář z takové události zážitek.

Odkaz na krátké video z Youtube:

https://youtube.com/shorts/p96MOunmTHU?feature=share

Štika obecná je velmi agresivní dravec a projevuje se to právě období jara, kdy jsou po tření. V zahraničí je běžné, že lov je v určitém období jara povolený a vláčkaři chodí na štiky naprosto běžně.

Zároveň jsou jejich revíry dravcem lépe zarybněné a tak musí ryby vyvíjet větší aktivitu k získání potravy. Okoun je jedním z jejich nejoblíbenějších cílů.

Toto konkrétní krátké video z Youtube pochází od švédského prodejce rybářských potřeb kanalgratis.se, který je známý velmi širokým sortimentem vláčecích nástrah a souvisejícího vybavení, jež osobně vybírají majitelé této značky, kteří jsou nadšenými rybáři.

štika na mušku
Lov štik na mouchu je na kanalgratis populární téma Foto: Redakce

Pokud zatím neznáte jejich tvorbu na YouTube, což se divíme, tak určitě jejich kanálu věnujte pozornost.

Videa sice nejsou česky, jde ale o jedny z nejlepších tvůrců, kteří se zabývají lovem velkých dravých ryb jako je například právě štika obecná.

Díky jejich bydlišti ve Skandinávii mají velké ryby téměř na každém kroku.

Jejich videa každý měsíc vidí zhruba dva miliony lidí a počet odběratelů či sledujících se pohybuje ve statisících.

Velmi populární jsou například jejich duely, kde proti sobě soutěží v chytání dravců na přívlač a na umělou mušku.

Jejich produkty se řadí k rybářským potřebám nejvyšší kvality a pro lepší kontrolu nad výrobou mají dokonce vlastní výrobu na Srí Lance, kde zboží vzniká a poté se dováží do Evropy.

MUŠKA VERSUS VLÁČKA

Doporučujeme jejich nepravidelný seriál FLY VS JERK, kde mezi sebou soutěží muškař a vláčkař.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.