Zbývá týden na zaplacení členské známky. Příští rok možná zaplatíme mimořádnou známku navíc

Členské známky ČRS
Foto: Aktivni-rybolov.cz

Členové Českého rybářského svazu mají poslední týden, kdy mohou zaplatit příspěvky formou každoroční známky.

Dle stanov se známka platí nejpozději do konce dubna. Tato úprava stanov nefunguje příliš dlouho, před lety byl termín ještě dřívější a vyřízené členské povinnosti jste museli mít již koncem února. Mnozí rybáři tak nechávají tyto formality až na jaro, pokud ještě známku nemáte ve své členské legitimaci nalepenou, tak si musíte pospíšit.

Odkaz: Ceny členských známek zde a ceny povolenek 2022 zde

Co se stane když členskou známku nezaplatím?

Rybářům bez splněných povinností, mezi něž patří i zaplacené každoroční známky, hrozí ukončení členství ve svazu. V praxi by pak takový rybář musel být do svazu znovu zapsán, což se neobejde bez placení zápisného.

V některých MO přitom činí zápisné až několik tisíc korun. Jinde stačí pár stovek a záleží na konkrétní MO potažmo územním svazu.

Nechcete si letos brát povolenku k lovu? Možná se vám vyplatí zaplatit alespoň známku a zůstat členem

Pověsit rybařinu na hřebík je radikální krok, který nikomu nedoporučujeme. Připravíte se tím o spoustu pozitiv, které rybařina do života přináší.

Přesto mohou nastat okolnosti, kdy zjistíte, že na ryby momentálně nezbývá čas a rozhodnete se povolenku pro aktuální rok nekupovat. 

Důvody bývají různé. Může za tím být například enormní pracovní vytížení, jmenování do funkce ministra, nová milenka, cesta kolem světa či nástup na Bory nebo do jiného nápravného zařízení a další příčiny.

Jde-li jen o roční pauzu v chytání, je lepší si zachovat členství formou zaplacené známky. Další rok normálně pokračujete bez nutnosti platit zápisné a podobné poplatky.

Minimálně v některých územních svazech bývalo zvykem, že člen bez zakoupené povolenky nemusí platit ani vykonávat brigádnickou činnost.

S platným členstvím si navíc můžete povolenku pořídit později během roku, byť i například jen krátkodobou hostovací během dovolené.

Zaplatíme příští rok známku navíc?

Nedávno jsme informovali o tom, že ČRS konečně pohnul s Rybářským informačním systémem a že dokonce opatrně slibují nějakou formu online odbavení každoroční byrokracie s nákupem známek, placením povolenek a odevzdáváním sumářů.

Kolem vody se proslýchá, že ČRS k financování tohoto projektu hodlá využít mimořádnou známku, kterou příští rok zaplatí běžní členové. V podstatě by mělo jít o mimořádný poplatek navíc, který rozjezd systému zafinancuje. 

Žádá oficiální informace ale není k dispozici a o věci se stále jedná. Vše se tak nejspíš rozhodne až v létě nebo na podzim na dalších zasedáních Rady. Většina zástupců územních svazů údajně nemá nic proti.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.