Závody paddleboardistů a cvičení HZS omezí červnové rybaření na Jizeře v Mladé Boleslavi

Závod paddleboardistů na Jizeře
Titulní foto: autor

S omezeními při lovu na řece Jizeře musí počítat rybáři z Mladé Boleslavi. Přímo ve městě a okolí se během června konají dvě akce. Během nich se zdá, že lepší bude na ryby vyrazit někam jinam. O konání těchto událostí již s dostatečným předstihem informuje výbor MO ČRS Mladá Boleslav.

Český pohár paddleboardistů zabere Jizeru na 3 červnové dny

Nejvýraznější omezení nás čeká již následující víkend. Sama MO doporučuje v tuto dobu chytat jinde, aby nedošlo k narušení našeho duševního zdraví a nevznikaly případné konflikty mezi rybáři, pořadateli a hlavně účastníky předmětného sportovního klání.

Akce začne již v pátek 10.6. 2022 ráno a potrvá do večera. Tento den bude otevřen pro vyzkoušení paddleboardu třídám základních škol z okolí a příchozím zájemcům.

Sami rybáři tak mohou vyzkoušet řeku z trochu jiného pohledu a místo chytání v očekávaném vedru vyzkoušet balanc na této nafukovací desce s pádlem v ruce.

Akce samozřejmě potrvá další den, kdy se koná to hlavní:

V sobotu 11.6.2022 proběhne od 7:00 do 18:00 hodin závod Českého poháru v paddleboardingu.

Akce bude mít základnu v prostoru kolem jezu Podlázky, kde se nachází pláž. Závodní pohárová trať zamíří po proudu až ke Krásné Louce (oblast cca mezi železničním mostem a dalším jezem dolů po vodě).

Paddleboarding je relativně nová sportovní disciplína připomínající surfové nafukovací prkno, které se však pohybuje pomocí dlouhého pádla, které drží paddleboardista ve stoje. Sport tříbí zejména rovnováhu a vytrvalost při pádlování.

Při vzájemné toleranci jde o aktivitu v přiměřeném množství účastníků nekolidující s rybařením, zde však půjde o hromadnou akci a je lepší na čas sportovcům ustoupit.

Za běžných dnů na řece dokonce může pohled na spoře oděné paddleboardistky rybářům ukrátit čas při čekání na vytoužený záběr.

Konec června ve znamení cvičení HZS na hladině Jizery, na ryby raději jinam

Konec měsíce se v Mladé Boleslavi odehraje dramatičtější akce. Koná se zde cvičení složek IZS, jež trénují zásah na vodní hladině, což je věc, kterou může rybář také, nedejbože, potřebovat.

Právě v Mladé Boleslavi došlo loni na podzim k utonutí rybáře, který ve večerních hodinách spadl do Jizery. Nikdy nevíte, kdy pomoc hasičů přijde vhod i vám.

Nácvik složek IZS tak rozhodně má smysl. Cvičení proběhne ve dnech 27.6. – 29.6. 2022 v prostoru poblíž cukrovaru v Čejetičkách. V tuto dobu tak bude opět lepší najít si pro rybaření nějaký jiný úsek JIzery či úplně jiný revír.

Zdroj: oficiální web MO ČRS Mladá Boleslav

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.