U Mladé Boleslavi spadl rybář do Jizery a utonul

lednový sumec
Ilustrační foto: redakce

Smutná zpráva přišla z okolí Mladé Boleslavi. Rybář spadl do Jizery v obci Zámostí, která leží nedaleko města Mladá Boleslav, na revíru Středočeského územního svazu 411 026 – JIZERA 3.

Dle vyjádření mluvčí Policie České Republiky zde došlo v pátek 12. listopadu k pádu osoby do vody. Dramatická situace se odehrála zhruba hodinu po půlnoci.

Na místo vyrazili složky IZS, ve spolupráci Záchranné služby a hasičů došlo k vytažení osoby na břeh a téměř hodinové resuscitaci, při níž zdravotníci bojovali o život rybáře. Přivolaný lékař však bohužel musel následně konstatovat smrt.

Rybář spadl do Jizery v noční době

V případu byla nařízena pitva a Policie ČR bude vyšetřovat všechny okolnosti nehody. Udávaný čas pádu do vody totiž vyvolává určité nejasnosti. Pokud nejde o mylnou informaci, je poněkud záhada, co rybář vlastně na revíru v tuto dobu dělal. Na zdejší vodě by v noci teoreticky lovící neměl být přítomen.

Revír Jizera 3 aktuálně nefiguruje na seznamu mimopstruhových vod s nepřetržitým lovem. Je navíc listopad, kdy tyto výjimky z povolené doby lovu neplatí téměř nikde.

Zároveň jde o revír s přísným omezením táboření a bivakování u vody. Dle informací na webu tamější místní organizace dokonce není povoleno využívat rybářských přístřešků mimo povolenou dobu lovu, která dle RŘ, končí již v 22 hodin. 

rybář spadl do jizery
Údolí Jizery mezi Zámostím a Horkami nad JIzerou tvoří výrazná fluviální naplavenina tvořená širokými loukami. JIzera má charakter středního MP toku s tišinami, občasnými proudy a strmými břehy

Samozřejmě není zakázáno pobývat u vody během noci, nechytat přitom ani netábořit. To by ovšem bylo poměrně nestandardní a ani chladné počasí takovému scénáři příliš nenahrává. Můžeme se ale domnívat, že případné porušení pravidel lovu asi stěží mělo přímou souvislost s neštěstím, které dotyčného postihlo.

Policie nicméně musí vše důkladně prošetřit a vyloučit veškeré eventuality. Případem se proto policisté dále zabývají a snaží se vyjasnit vše, co předcházelo této tragické události. 

Jeden z nejhezčích revírů Dolního Pojizeří

Revír Jizera 3 patří k velmi oblíbeným lokalitám mladoboleslavských rybářů. Přírodní krajina v okolí a slušné zarybnění láká příznivce Petrova cechu z širokého okolí.

Řeka Jizera je zde poměrně členitá, místy proudná a částečně se strmými břehy. 

Příroda během noci je sice krásná ale opatrnosti není nazbyt. Dávejte na sebe při lovu pozor, nejen na Jizeře. Zejména při pohybu kolem vody a při bivakování nebo pobytu na břehu v nočních hodinách.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.