V Mladé Boleslavi proběhla kontrola revírů rybářskou stráží

řeka

Místní organizace ČRS ve městě Mladá Boleslav se zaměřila na intenzivnější kontrolu lovících na svých revírech.

Celý minulý týden probíhaly pochůzky členů rybářské stráže po Jizeře a Klenici. Porybní se zaměřili jak na denní tak i večerní hodiny a prověřovali úseky, kde byly v minulosti hlášeny přestupky ze strany některých rybářů.

Mladá Boleslav je poměrně specifická oblast s větším počtem zahraničních hostů, kteří do města přijíždí za výdělkem ve zdejším automobilovém průmyslu.

To bylo vidět i při kontrolách, kde třetinu ze 34 tvořili právě zahraniční občané. Všichni ale měli doklady v naprostém pořádku. Narazit na dříve hlášené případy nedodržování limitů přisvojených ryb či minimální lovné míry se tak při kontrole nepodařilo.

Všechny úlovky byly v naprostém pořádku. Také lovná místa nebyla nijak znečištěna odpadky.

Zdroj: Facebook a web mladoboleslavských rybářů

Problémy rybářů s novou povolenkou

Jak jsme informovali již na konci loňského roku. Některé druhy povolenek se od letoška vydávají na novém tiskopisu ve formě skládané A4.

Chybí zde sumář, který bude vytvořen automaticky strojem z odevzdané povolenky.

Viz článek:

Proto jsou okénka pro zápis revírů předdefinovaná jednotlivými políčky. A právě to je kamenem úrazu. Ne kde všem lovícím se zřejmě dostala informace o tom, že se revíry do nové povolenky zapisují odzadu.

Kvůli revírům s poněkud atypickým číslováním má totiž povolenka 8 políček pro zápis čísel. Drtivá většina našich vod má ale u čísla revíru jen 6 cifer. 

povolenka bez sumáře
První dvě políčka volná a až pak zapsat číslo revíru – tak je to správně. Ale taky jsme to nevěděli, dokud nám to neřekli.

Problém spočívá v tom, že číslo revíru se musí zapisovat tak, aby poslední číslo skončilo v posledním okénku. Tedy při šestimístném čísle revíru se musí ponechat první dvě políčka volná.

Český rybářský svaz o této novince informoval až v průběhu ledna, kdy již měla řada členů zapsané docházky špatně. A zdá se, že mnozí o tom nevědí dosud.

Číslo revíru od začátku přitom znamená, že povolenka nejde strojově přečíst což byl hlavní smysl nového formátu tiskopisu.

Rybářská stráž ale tuto závadu zatím řeší domluvou a vysvětlením.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.