Zarybnění středočeských revírů za poslední týden

Berounka
Jarní Berounka v Hýskově. Ilustrační foto: redakce

Jak vidno ze zpráv, uplynulá týden byl ve znamení bohatého zarybnění revírů místních organizací v SÚS. Celkem bylo do vod vypuštěno například 3 300 kg cejnů, 1 900 kg kaprů, 380 kg štik, 854 kg amurů, 220 kg okounů, 100 kg línů a 20 kg candátů.

Kromě toho bylo výrobním organizacím dodáno 7 000 kusů malých línů. Podívejme se podrobněji, kam všichni tito noví obyvatelé svazových revírů zamířili.

Cejni o velikosti 1–2 kg na kus našli svůj nový domov hned v několika revírech. Nejvíce jich bylo vysazeno do revíru MO Kácov, kde skončilo 1 000 kg těchto ryb.

Dále 600 kg putovalo do MO Bakov nad Jizerou a stejným množstvím se může pochlubit i MO Mnichovo Hradiště. MO Bělá pod Bezdězem obdržela 400 kg, MO Benátky nad Jizerou 300 kg, MO Libice nad Cidlinou 200 kg a menší množství obdržely MO Nymburk (100 kg) a MO Neratovice (100 kg).

Kapři, kteří patří k nejoblíbenějším rybám, byli vysazeni do následujících revírů. MO Vestec nad Mrlinou obdržela největší podíl – rovný 1 000 kg.

Do revíru MO Nižbor bylo vysazeno 480 kg, do MO Nový Jáchymov 310 kg a do MO Jince 110 kg. V případě Jinců, Nižboru a Nového Jáchymova šlo o ryby dodané v rámci dotací Středočeského územního svazu (SÚS).

Významného posílení se dočkaly i dravé ryby. Celkem bylo vysazeno 380 kg štik, které nyní plavou v revírech MO Český Šternberk (150 kg), MO Plaňany (150 kg), MO Český Brod (50 kg), MO Břežany (20 kg) a MO Přišimasy (10 kg).

Dvouletí candáti byli vypuštěni do revíru MO Rakovník v celkovém množství 20 kg.

Okouni o velikosti přibližně 10 cm byli vysazeni do čtyř revírů. Do MO Čelákovice putovalo 50 kg, stejnou dávku obdržely i MO Benátky nad Jizerou. MO Libice nad Cidlinou získala 60 kg a do revíru Písková Lhota bylo vypuštěno také 60 kg.

Co se týče lína obecného. Např. v MO Předměřice nad Jizerou bylo vysazeno 100 kg těchto ryb o průměrné hmotnosti 0,1 kg na kus.

Produkční organizace pak obdržely celkem 7 000 kusů malých línů, které byly dodány do MO Příbram (1 000 ks), MO Jince (1 500 ks), MO Zdice (1 000 ks), MO Nové Strašecí (2 000 ks), MO Uhříněves (200 ks), MO Tehov (1 000 ks) a MO Bělušice (300 ks).

Bohaté zarybnění proběhlo také u amurů, kteří se dostali do několika revírů. Největší množství bylo vysazeno do MO Říčany (250 kg) a SÚS Třemblat (120 kg).

Stejné množství, 120 kg, bylo dodáno také do MO Plaňany a MO Český Brod. MO Velké Popovice získala 60 kg, MO Mnichovice 30 kg, MO Zvánovice 24 kg a MO Přišimasy 20 kg. Do vodního plánu Božkov bylo vypuštěno 110 kg těchto ryb.

Průběžné aktuality najdete na webu SÚS

Čtěte také:

ČRS pořádá přebor v lovu na položenou, závod potrvá 70 hodin

Jaké to je přijít o povolenku na 6 měsíců?

OPIUM BlacXCARP 3G: Pěkný kaprařský prut, který si zamilujete

Rychlé sdílení přes FB, Messenger, Whatsapp, X a mail:

4 Comments

  1. Četl jsem článek o zarybnenim možná jsem přehlédl ale neviděl jsem že zarybnovali Baraba Mělník pískovna a prilehle tune přitom už cca 20let chodím na různá místa ale ca 5let už stabilně jen na jeden úsek pískovny přitom jsem i poznal že jsou nasazení kapři štiky atd jsem rybář chyť a pust jen jednu věc by svaz Mělník ohledně pískovny v rybolovu měl změnit a to ohledně lovu sumcu ti to už tak dost bílou rybu zlikvidovali před cca 8lety to jsta bez zaberu a ne jednoho jak cejna linka kapra amura neodnesli za poslední cca 3riky podle počtu rybářů je to zoufale vím že dost tomu pomohli pitlaci nebo bepoctivci s pozdravem Petr

  2. Podle úvodní fotky se jedná o snimek jezu v Hýskově nikoliv v Nižboru 😃 jsem odsud, tak to poznám.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.