Zákaz rybaření a zabavení lístku pro neplatiče?

Povolenky k lovu ryb na revírech Českého rybářského svazu. Povolenky pro nečleny

Nikdy jsme si nemysleli, že se začne míchat vysoká politika a rybaření. Dneškem ale musíme uznat, že to možné je. Zákaz rybaření a zabavení rybářského lístku navrhuje paní ministryně Maláčová pro neplatiče alimentů.

Tuto zprávu přinesl například server Seznam Zprávy

Souhlasíme, že problém neplacení alimentů je palčivá záležitost. Neplacení jakýchkoliv dluhů je odsouzeníhodné. Takovéto řešení situace má však velké mezery, na které chceme upozornit.

Dle ministerského návrhu by neplatiči nemohli na fotbal, hokej a nesměli by rybařit či se věnovat myslivosti. Takovým vyvrhelům má být zakázán vstup na stadion či zabaveny rybářské a lovecké doklady.

Zákaz rybaření a fandění, není to diskriminace?

Pravděpodobně mají na ministerstvu dobré informace, že hlavní neplatiči jsou zejména sportovní fandové a milovníci přírody. Jinak si nedovedeme vysvětlit, že vyznavači jiných a dražších koníčků jako (čistě kupříkladu) lyžování, cyklistika, golf a jiné, budou moci svoje záliby provozovat nehledě na výši dluhu na výživném.

Zajímavá je i navrhovaná varianta domácího vězení, které omezí váš čas na pohyb mimo domov. To je asi reálné u zaměstnanců ale co třeba montážní a stavební dělníci nebo řemeslníci a další obory bez pevné pracovní doby?

Nejvíc nás ale na ministerstvu zklamali jejich genderově nevyváženým přístupem vůči mužům. Redakci jsou známy případy, kdy je neplatičem výživného žena. V takovém případě je na místě omezit neplatičkám například návštěvy solárií, kosmetických salonů a káviček s kamarádkami. Rovnost pohlaví by měla být ve 21. století samozřejmostí!

Navíc se obáváme, že zákaz rybaření z těch chronických neplatičů nevyrazí ani korunu. Ministerstvo nejspíše netuší, že tu jsou i jiné možnosti a málokterý vášnivý rybář si svůj koníček odpustí.

Návštěva soukromého revíru žádné rybářské doklady nevyžaduje. Ve výsledku pak dlužník utratí ještě víc peněz než za běžné rybaření. Pravděpodobně si lépe zachytá a nakonec to stejně odnesou ta nebohá dítka, jelikož soukromé revíry stojí opravdu dost peněz. Než stát exekucí zajistí dlužníkovy prostředky, tak je dotyčný prohýří na soukromácích a pro dítě nezbyde téměř nic.

Chceme znát váš názor: dokáže zákaz rybaření vyřešit problémy státu s vymáháním alimentů? Jsou rybáři a myslivci opravdu hlavní neplatiči a ostatním zálibám se věnují jen poctiví muži?

Napište nám do komentářů! (Prosíme bez vulgarit, nevhodné komentáře nebudou schváleny)

P.S. Politika je k vzteku, zkuste si přečíst raději naše Příběhy od vody. Máme tam pár pěkných reportů z českých revírů!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.