Za otrávenou Bečvu rybáři v petici chtějí rezignaci ministra a šéfa ČIŽP

Mokrá muška funguje jak na rychlé tak i na líné vodě i na mistrovství světa v muškaření

Vyšetřování zářijových otrav na Bečvě je nekončící příběh vzbuzující silné emoce. V poslední době se na toto téma v hlavních sdělovacích prostředcích vyjádřila celá řada osobností a odborníků.

V pořadu Reportéři ČT dokonce zazněl názor, že Inspekce životního prostředí nevzala v potaz vzorky vody odebrané bezprostředně po havárii a upřednostnila pozdější odběry, kdy již koncentrace nebezpečných látek klesla.

ČIŽP v reakci na uvedenou reportáž uvedla prohlášení ředitele, který všechna nařčení popírá. (Originální text tiskové zprávy a další materiály ohledně kauzy Bečva naleznete přímo na webu ČIŽP.)

Podobné tiskové zprávy v posledních dnech vydala i Policie ČR, která v šetření pokračuje po své linii. Žádný z dotčených orgánů pochybení nepřipouští.

Přesto mezi rybáři panují jisté pochybnosti. V souladu se zákony České republiky tak vznikla petiční výzva, která požaduje následující:

  • Rezignaci ministra životního prostředí
  • Rezignaci šéfa ČIŽP

TEXT PETICE

Za odvolání ministra ŽP Richarda Brabce a ředitele ČIŽP Erika Geusse

My,níže podepsaní občané ČR prostřednictvím této petice žádáme odvolání z funkce ministra Životního prostředí Mgr.Richarda Brabce a ředitele České inspekce životního prostředí ing.Erika Geusse Ph.D. Špatná práce a dlouhodobé selhávání při řešení otrav na naších tocích úřady,které jsou jim podřízeny vyvrcholili naprostým selháním v případě otravy na řece Bečvě,ke kterému došlo 20.9.2020. Toto selhání bude stát i za tím,že viník nemusí být zjištěn.V normálně fungující a demokratické společnosti, by po podobném selhání následovala rezignace nebo odvolání z funkce. Protože se tak nestalo,chceme touto peticí projevit svůj nesouhlas s činností obou pánů a po nasbírání většího počtu podpisů předložit tuto petici Výboru pro životní prostředí poslanecké sněmovny České republiky a tím i parlamentu ČR.
Za petiční výbor
Jan Knap
Milan Dvořák
Vladimír Miller

ZDROJ: PETICE.COM

Prohlédnout a případně podepsat petici přes internet můžete zde:

https://www.petice.com/za_odvolani_ministra_p_richarda_brabce_a_editele_ip_erika_geuss#sign


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.