Vzali si přes 30 kaprů, dostali pokutu skoro 90 tisíc

Statistiky úlovků za posledních 30 let
Ilustrační foto: Redakce

Drakonická pokuta padla na trojici rybářů, kteří doslova těžili kapry ve velkém. Přes třicet odebraných ryb nakonec zaplatili pěkně draho.

Událost se ale nestala u nás. I když i zde by třicítka kaprů vzbudila patřičné pozdvižení.

Velké pokuty ale dávají jinde. Tentokrát jde o příhodu ze Spojených států amerických, kde kapra sice nemají zatím příliš v lásce ale v některých lokalitách již začíná být oblíbenou cílovou rybou.

Chytili je zrovna když dalšího velkého kapra cpali do chlaďáku

Americké úřady dostali oznámení, že na Connecticut River se pohybuje podezřelá trojice rybářů, která bere jednoho kapra za druhým.

Rangers okamžitě vyrazili na místo, kde se oznámení potvrdilo.

Nejenže rybáři vlastně nebyli rybáři, chytali totiž bez povolenky. Zároveň ještě drasticky překročili limit počtu odnesených ryb.

Řeka Connecticut patří k několika málo revírům v USA,kde se kapr chytá sportovním způsobem. Každý držitel povolenky si může odnést pouze jednoho kapra denně. Ryba přitom nesmí měřit více než 26 palců. To odpovídá zhruba 66 centimetrům v našem systému měr.

Zde na každého dopadeného pytláka připadal skoro tucet kaprů.

Inspektoři navíc dorazili přesně ve chvíli, kdy jeden z nich cpal velkého kapra do chlaďáku.

Úřady ryby zabavili a pytlákům dali řádnou pokutu. A jak dopadly ulovené ryby? Kapři již byli usmrcení, tudíž bylo nutné ryby nějakým způsobem zlikvidovat.

V Americe k tomu mají poměrně pragmatický přístup a tak ryby odvezli do záchranné stanice pro ptáky, kde ryby posloužily jako potrava tamějších chovanců.

Kaprománie si Ameriku zatím příliš nepodmanila, až na výjimky

V Americe kaprařina není příliš populární, stát Connecticut je ovšem velkou výjimkou

Pro drtivou většinu amerických rybářů je kapr podřadná ryba. Většina z nich dokonce nerozlišuje mezi tolstolobiky, amury či kapry. Všechno je pro ně invazivní druh.

Úřady proti nim bojují dokonce poměrně drastickými metodami (viz článek o US army anti kaprové jednotce).

Kapr obecný ale naštěstí američané považují za méně škodlivého než jsou jeho asijští soukmenovci. Ve státě Connecticut je brán za sportovní rybu. Vysazuje se do zdejších vod již od devatenáctého století, kdy sloužil k hospodářským účelům jako významný zdroj potravy pro zdejší obyvatelstvo.

Video: Kaprařina po americku na Connecticut River v podání YT kanálu SUBMERGE Alternative Angling:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.