S nástupem nové rybářské sezony pokračuje také jarní vysazování ryb, což je věc, která rybáře dosti zajímá. Pojďme se podívat, co zajímavého se v této oblasti událo, respektive kam svaz ryby vysadil a zveřejnil to v médiích.
Kapři ve slušných velikostech do středočeských vod
Velice dobře o vysazování informuje Středočeský územní svaz. Do revírů tamějších místních organizací bylo vysazeno celkem 5 130 kg kaprů, jako součást dotace Středočeského územního svazu.
Kapři s průměrnou kusovou hmotností 2,2 kg byli vysazeni do revírů MO Týnec n/Labem (1 080 kg, dotace SÚS), MO Tři Dvory (290 kg, dotace SÚS), MO Veltruby (160 kg, dotace SÚS), MO Český Brod (280 kg, dotace SÚS), MO Břežany II (110 kg, dotace SÚS) a MO Přišimasy (110 kg, 10 kg dotace SÚS a 100 plnění ZP).
Kapři s průměrnou kusovou hmotností 2,4 kg byli dodáni do revírů MO Kolín (1 400 kg, dotace SÚS) a MO Nymburk (1 000 kg, dotace SÚS). V pondělí bylo dodáno do revíru MO Kladno 700 kg kaprů (dotace SÚS).
Velcí kapři putovali na Pískovou Lhotu
Písková Lhota je bezesporu vlajkovou lodí středočeských rybářů. Velký revír se vším zázemím do svazového rybolovu přidali Středočeši před několika lety. Starají se zde také o zajímavou obsádku všech druhů.
Tentokrát sem vysadili větší kapry. Šlo celkem o pouhých 16 kaprů, ovšem v hmotnostech 6 až 12 kilo. Jedná se o násadu z produkce MO Smečno.
Zarybňování na Severní Moravě
Intenzivní vysazování probíhá také na Severní Moravě a ve Slezsku:
Zmínit můžeme vysazení 1000 kg násady amura do revírů MO Ostrava a MO Mohelnice. Tento druh ryby je velmi oblíbený mezi rybáři a jeho vysazování pomáhá udržovat populaci těchto ryb v našich vodách jelikož jako introdukovaný druh v ČR obecně nemá vhodné podmínky k přirozenému výtěru.
Z dravých ryb rybáře zaujme násada celkem 20 000 kusů candáta ročka do revírů MO Litovel a MO Mohelnice.
Candát je také oblíbenou rybou a v rámci ČRS se vysazuje stále častěji, plošným problémem ale bývá nedostatek násady na trhu.
Z výlovu komory MO Hranice bylo vysazeno 100 kg ostroretky a 17 kg násady candáta do revírů ve správě této místní organizace.
Dále bylo vysazeno do revírů MO Havířov a MO Lučina 585 kg násadové štiky a 130 kg násadového okouna.
Za zmínku stojí též 600 kg násady ostroretky z produkce MO Zábřeh na Moravě do revírů užívaných MO Zábřeh, Šumperk, Loštice, Mohelnice, Litovel, Olomouc, Hustopeče a Lipník.
Do revírů tohoto ÚS, respektive MO Olomouc, Ostrava, Jistebník, Hlučín, Kravaře, Karviná a Hranice bylo vysazeno dále 25 000 kusů ročka bolena, 4000 kusů ročka ostroretky a 4000 kusů ročka marény.
Do revírů místních organizací Ostrava, Frýdek-Místek, Paskov a Nový Jičín rybáři vysadili také 600kg/2000ks násadové štiky.
Rybáři z Prahy vysazovali jikry pstruhů
Praha nemá příliš mnoho pstruhových vod, V podstatě jde zejména o potoky. Na Únětický a Radotínský nyní směřovala násada pstruhů obecných ve formě očních bodů.
Do potoků je násada umístěna v tzv. inkubačních schránkách o něž budou rybáři muset dále pečovat. Vykulený plůdek časem pomůže k obnově populace původních pstruhů na těchto vodách.
Jikry byly zafinancovány prostřednictvím Norských fondů.
Čtěte také:
Jsem moc rád za vysazení potočáků do Únětického potoka.Doufám,že vykulený plůdek se uchytî a obohatí tento revír.Bydlím přímo v Úněticích a v potoce jsem před pár roky chytil potočáka 48cm.Ještě jednou ďíky!!!
Chytám na Lužnici 421033 a o nějakém zarybňování nemůže být řeč pokud se do řeky něco dá tak je to odpad který nikdo nikam nechce ryby jsou potlučené a plesnivé pokud v daném úseku nemá někdo vlivný chatu tak se tam většinou nic normálního nedá a při těch cenách povolenek je to jedna velká zlodějina celého našeho slavného jihočeského svazu od nás chtějí platit a oni nic nedělat ne už dávno to není o rybařině ale je to jeden odporný kšeft jak dostat z rybářů maximum peněz a nic pro to nedělat
Dobrý den, souhlasím s Vámi, na revíru 421033 nelze chytit nějaký úlovek, natož nějaký pěkný kus, také by mě zajímalo, jestli se vůbec tento úsek nějakým způsobem osazuje.
Většinu násady sežere vydra.