Chtěli si odnést 10 kaprů: z kontroly RS si nic nedělali

Ilustrační foto: redakce

Rybářská stráž zadržela povolenky dvěma občanům Rumunska, kteří si do saků uschovali 10 kaprů. Z postihu si prý celkem nic nedělali. Ryby stráž vrátila zpět do revíru.

K incidentu mělo dojít na jednom z Proboštských jezer, která leží na okraji Staré Boleslavi, nedaleko od řeky Labe. Čirou náhodou jsme se zrovna pohybovali poblíž, samotný zásah jsme ale neviděli a informace se k nám ale donesla z facebookové skupiny zdejších rybářů.

Dle vyjádření na sociálních sítí si dotyční s trestem nijak nelámali hlavu a nekladli ani žádný odpor. Porušování předpisů je pro ně asi běžná věc a případný postih pro ně asi není nijak odstrašující.

Nezbývá než doufat, že na podobné jednání brzy dojedou úplně a k povolence se v budoucnu nedostanou tak snadno. V některých územních svazech již během loňského roku došlo na několik případů nejvyššího trestu – úplné vyloučení ze svazu.

Na Labi panuje vcelku klid, voda ale dost teče a tak rybáře aktuálně více lákají stojáky

Ačkoliv včera panovalo hezké počasí, během naší cesty do Brandýsa jsme na hlavním toku od Neratovic nahoru jsme nepotkali více než 15 rybářů. Z toho asi polovina seděla nad jezem v Kostelci. Labe totiž poměrně slušně teče, zvláště v proudnějším úseku u Záryb. Plovoucích nečistot či trávy ve vodě naštěstí moc nebylo, přesto větší část rybářů dala přednost klidným stojatým vodám, kde se o víkend navíc již slušně prohřívala voda.

Aktuální průtok v Brandýse činí kolem 170 kubíků za vteřinu.

Úlovek rumunských narušitelů rybářského řádu dokazuje, že na stojáku to docela slušně bere. Na Labi totiž moc úlovků nebylo.

Poměrně slušná obsazenost byla například i na svazové pískovně v Pískové Lhotě, kde rybářská stráž zkontrolovala na šest desítek lovících. Ani zde se to neobešlo bez ztráty kytičky, podobný případ jako u Brandýsa ale naštěstí nenastal.

Výhled počasí na příští dny je slibný

Zdá se, že začátek sezony se slibně rozjíždí. V dalším týdnu mají denní teploty na mnoha místech přesahovat deset stupňů, což k vodě vytáhne i ty, kdo zatím své vybavení nechal odpočívat.

Zima ale ještě neřekla poslední slovo a zejména o víkendu se může počasí zhoršit, což ale nadšení rybářů z nové sezony jistě nezchladí. Nezapomeňte se pak pochlubit svými jarními úlovky v naší veřejné rubrice:

TIP! Chcete se pochlubit úlovkem nebo zážitkem z ryb? Vkládat příspěvky do rubriky "Vaše úlovky" můžete zde: Vložit úlovek!

Čtěte také další články z okolí Brandýsa nad Labem:

96 cm kapr z Borecké tůně:

14 Comments

 1. Vím o dost rybářů kteří z toho důvodu končí s rybařením . Tlupy cizinců drancují už několik let všechny vody a totálně devastují okolí. Zákony je nezajímají. Stejně tu nejsou natrvalo. Nikdo na ně nemůže a oni to vědí

  • Omlouvám se za nějaké výrazy které podle mne k tomu náleží.Jaen člověk který chyta čelí svůj život ryby Jsem zastáncem chuť a pusť ctím zákony crs.A pak když vidím Ukrajince že vláčí kde se nesmí ani chytat,tak se ptám kde je nějaká spravedlivost.Chodim na ryby i když mrzne , prostě mě to baví.I když vím že nebudu mít ani záběr, přesto tomu dám šanci a jsem rád za každou rybu .Paktě chytnou porybný a seberou Ti papírky že pytlačiš.Tak kde to vlastně jsme?

  • Něco podobného se děje v Táboře Ukrajinci to tu vybírají ve velkém a nikdo stín nic nedělá.RS raději k Jordánu ani nechodí na kontrolu.

  • Na Pískové lhotě jsem byl v sobotu a nestačil jsem se divit.5 dobytků z Ukrajiny si dávalo kapry rovnou do auta.Když přišel porybnej,tak jsem mu to ani nestihl říct.Hovado ukrajinský sedlo do auta a odjel.Vůbec nechápu,proč se jim dávají rybářské lístky.Jestli to půjde dál tímto způsobem,tak ty ryby ve vodě nebudou.Pěkně se nám odvďěčují za pomoc,dobytek jeden.

 2. Jsem jeden z členů RS který u tohoto incidentu byl. Tito rybáři Rumunské národnosti se z počátku zdáli v pohodě a bez problémů. Po cca dvou hodinách jsme dostali od hospodáře informaci že náš další kolega RS je chytil při činu. Okamžitě jsme jeli zpět,celkem arogantní výraz ve tvářích, ale bez agresivity.

 3. BOHUŽEL TEĎ V SOBOTU RYBNIK MNICH NETOLICE JIZNI ČECHY KAPRY 35-39 CM UK NA RD MĚLY JEŠTĚ KECY, NAKONEC PUŠTĚNO A ZABAVENI POVOLENKY , ODEZVA NEVADÍ KOUPIM NOVOU

 4. To co se děje v našich režimech je hus to já bych si nikdy jinde nedovolil nač doma UK si dělají co chtějí aRs je na ně krátká radši jdou hrubý aspekty na nas

 5. Na Pískové lhotě jsem byl v sobotu a nestačil jsem se divit.5 dobytků z Ukrajiny si dávalo kapry rovnou do auta.Když přišel porybnej,tak jsem mu to ani nestihl říct.Hovado ukrajinský sedlo do auta a odjel.Vůbec nechápu,proč se jim dávají rybářské lístky.Jestli to půjde dál tímto způsobem,tak ty ryby ve vodě nebudou.Pěkně se nám odvďěčují za pomoc,dobytek jeden.

 6. Dobrý den, i já jsem byl aktérem jednoho poměrně bezohledného pytláctví realizovaného ukrajinskými občany. I já jsem byl pobouřen. Na druhou stranu jsem byl svědkem mnohonásobně vyššího počtu projevu pytláctví realizovaného mými spoluobčany z České republiky, kteří se tím mnohdy navíc chlubí. Kam byste vyhnali je? Proto žádám vás agresivní pisatele, abyste se svými zjednodušujícími a vulgárními závěry šli do pr…
  V každé zemi se najdou grázli.

 7. To je přesně ono. Rybářské organizace prodají papíry kdejaké špíně,hlavně že budou mít zisky a pak to takhle dopadá. Pak je to u vody samy zkur… Ukrajinec nebo všeobecné verbes z východu která úplně sere na nějaké rady, míry atd….

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.