Vyhrajte povolenku nebo rybářské potřeby v soutěži Středočeský šupináč

Středočeský šupináč
Foto: Aktivni-rybolov.cz

Rybáři s trvalým pobytem na území Středočeského kraje se mohou online přihlásit do soutěže Středočeský šupináč a získat zdarma další povolenku nebo věcné ceny v hodnotě až 15 tisíc

Soutěž o nejlepší úlovek na středočeských vodách vyhlašuje krajský úřad ve spolupráci s územním svazem ČRS. Nyní se do soutěže můžete hlásit online!

Vyhrát můžete celosvazovou nebo územní povolenku na další rok nebo poukaz na rybářské potřeby v hodnotách 5 – 10 – 15 tisíc korun. Soutěž trvá až do 10.září.

Vyhlášení proběhne na dožínkách v Lysé nad Labem, které se konají na podzim 2022.

Středočeský šupináč není jen o velikosti ryby

Úlovky v rámci soutěže Středočeský šupináč se hodnotí v několika kategoriích:

  1. Kapr, karas, cejn, parma, podoustev, tolstolobik a amur
  2. Sumec
  3. Štika, candát, bolen, úhoř
  4. Ostatní – okoun, lín, perlín

Úlovky do soutěže zasílejte elektronicky nebo případně písemně (kontakty naleznete zde). Pro hodnocení musí být ryba vyfocená s přiloženým metrem.

Do soutěže lze zařadit pouze ryby ulovené na středočeských svazových revírech ulovené podle všech pravidel rybolovu a rybářského řádu.

rybaření na Jizeře u soutoku s Labem. Vlasec na kapry
Soutěž probíhá na středočeských svazových vodách/Soutok Labe a JIzery, FOTO: Ondřej Vokatý

Nejzajímavější na soutěži se zdá fakt, že porota nehodnotí pouze velikost. O vítězích rozhodne pětičlenná komise, která se zaměří na následující kritéria:

  • Délka ryby
  • Hmotnost
  • Vzhled

Rozhodně tak nejde o soutěž o to, kdo chytí největší rybu. Svoji roli může sehrát i například netradiční zbarvení úlovku. Přihlásit se do soutěže s vaším úlovkem můžete kdykoliv až do konce jejího trvání v září. Přihláška musí: jméno a příjmení, datum narození, adresa trvalého pobytu a telefon.

Dále ještě číslo rybářského revíru, druh ryby, délku, hmotnost, datum a čas ulovení.

Stěžejní pro zhodnocení úlovku je fotografie ryby s metrem, aby bylo možné odečíst její délku a zhodnotit úlovek vizuálně.

Online závody probíhají také na území celé ČR

Podobný formát závodů, kde se hodnotí úlovky z různých revírů po celé ČR fungují již několik let. Online rybářské závody probíhající na komerční bázi jsou otevřené každému.

Platí se na nich ovšem startovné stejně jako na klasických závodech.

Setkávají se také s kritikou, že fotografie ze stovek revírů v různých regionech  mohou propalovat dobrá místa. Nedávno jsme na toto téma zveřejnili rozhovor s jejich organizátorem. 

Jaký postoj má k této kritice organizátor celorepublikových online závodů se můžete dočíst zde:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.