Vrcholí podzimní vysazování ryb do revírů

Pstruh obecný.
Foto: redakce

Podzim je ve znamení výlovů a tím pádem i vysazování ryb do rybářských revírů, které právě dosáhlo svého vrcholu. Rybářský svaz zarybňuje nejen kaprem ale v menším množství i jinými druhy ryb.

V Severních čechách rybářský svaz dokončil podzimní výlovy na svém hlavním rybochovném zařízení v Chabařovicích. Z této lokality bylo během posledních výlovů vyloveno přes 10 tun ryb, z čehož více než tři čtvrtiny putovaly do lovných revírů.

Konkrétně šlo o 7,6 tuny kapra a také 1,7 tuny amura bílého. Zbytek ryb poslouží k dalšímu chovu na nádržích Severočeského územního svazu ČRS.

Kromě toho byly vysazeny na severu Čech tyto ryby:

  • 600 kg štiky o průměrné váze 0,6 kg/ks,
  • 300 kg štiky o průměrné váze 0,3 kg/ks,
  • 100 kg štiky o průměrné váze 1 kg/ks,
  • 1400 kg amura o průměrné váze 3,5 kg/ks,
  • 700 kg lína o průměrné váze 0,4 kg/ks,
  • 1450 kg kapra o průměrné váze 0,9 kg/ks,
  • 700 kg okouna

Zdroj: crsusti.cz

Východní Čechy

Na východě Čech také vysadili dalších 7 tun kapra. Kromě toho ale rybáře může zaujmout lín obecný, který v objemu přes 1 a čtvrt tuny putoval do revírů na Královehradecku a Pardubicku.

Vzhledem k tomu, že zdejší územní svaz hospodaří na množství vod v podhorských oblastech, došlo k vysazení také lososovitých ryb. Putovaly i na některé MP revíry v podhorských oblastech.

Pstruh duhový doplaval například na Úpu či Orlici. Siven byl vysazen do menších toků jako například Bystřice. Východočeši také vysazují v menším množství dravé ryby. Například na vodní nádrž Seč. zato ale v mnoha případech šlo o ryby v tržní velikosti.

Zdroj: VČÚS

Severní Morava

Začátkem měsíce proběhly poslední distribuce kapra. Dostalo se například na revíry MO Bohumín, MO Hlučín, MO Kravaře, MO Karviná, MO Paskov.

V polovině měsíce došlo i na další druhy ryb jako například amur či candát. Násady dravých ryb je často nutné dovážet z větších vzdáleností neboť po celé republice panuje jejich nedostatek. Násada se dováží až z Jižních Čech a dalších částí republiky, přesto se daří vysazovat například candáta v objemu několika metráků při každé dovážce násady.

*Vysazuje se samozřejmě ve všech MO napříč republikou, ne všude je však zarybňování úplně veřejné.

Konec sezony a zima je ve znamení lososovitých ryb na stojatých vodách

Ochlazení je ve znamení lovu zejména pstruh duhových, které se vysazují hlavně na soukormé revíry. Zachytáte si ale i na některých svazových stojácích. Nejvíce podobných revírů v rámci ČRS najdete například ve Středních Čechách.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.