Máte téma, které stojí za zveřejnění? Napište nám mail na clanky@aktivni-rybolov.cz, rádi zveřejníme zajímavé články a nabízíme samozřejmě odpovídající odměnu.

Otevíráme také čtenářskou rubriku, do níž můžete přispět krátkými reporty z vašich výprav na ryby, viz dále:

Pište čtenářské články a získejte vouchery k nákupu rybářských potřeb

Na Aktivní-rybolov.cz přidáváme každý měsíc několik článků a zpráv. Čas od času se někdo ptá, jak přispět článkem (a samozřejmě co za to:)). Rozhodli jsme se proto otevřít rubriku Čtenářské články. Přispět bude moct prakticky každý, krátkým a nenáročným článkem. Za pravidelné příspěvky získáte příjemnou odměnu!

O co jde?

Rubrika čtenářských článků bude tvořena články od vás. Nemusíte psát dlouhé eseje. Stačí psát vaše příhody z ryb, pochlubit se svými úlovky a podělit se s nimi veřejně na našich stránkách. 

Prostě něco jako delší a zajímavější příspěvek na sociální sítě. Jen s tím rozdílem, že článek půjde na web a dostanete odměnu. Aktuální návštěvnost webu činí kolem 20 – 30 tisíc rybářů měsíčně a určitě zaujmete spoustu čtenářů.

Co za to?

 • Za každý příspěvek, který vám zveřejníme, dostanete 50 bodů
 • Minimální hranice pro získání odměny je 500 bodů. Za 10 zveřejněných* čtenářských příspěvků tak obdržíte poukázku internetového obchodu s rybářskými potřebami v hodnotě 500 Kč
 • Jeden autor smí měsíčně přispět 5 příspěvky 

*Zveřejnění článku může několik dní trvat. O termínu budete vždy informováni.

O čem psát?

Očekáváme hlavně vaše příběhy od vody a zážitky nebo reporty z vycházek na ryby. Nemusí to být o trofejních rybách. Čtenářské články nemusí být přehnaně dlouhé ani to nemusí být návody „Jak chytit rybu na…“ atd.

Inspiraci, jak přibližně článek může vypadat, najdete například v této rubrice: Příběhy od vody

Pokud si nejste jisti tématem, tak nás nejdříve kontaktujte mailem. 

V případě velmi povedených článků vám můžeme navrhnout jeho dopracování a zveřejnění v některé z hlavních rubrik. (Odměna dohodou, ale již zajímavější).

Minimální požadavky na čtenářský článek

 • Váš vlastní originální text
 • Alespoň základní slohová úroveň – článek musí mít hlavu a patu. Být zajímavý pro ostatní, drobné nedostatky nevadí, není to školní slohovka.
 • Minimálně 300 slov (zkontrolujte si v textovém editoru)
 • Alespoň 1 vaše originální fotografie – lepší samozřejmě více (ideálně s rybou, nebo příroda od řeky či fotografie použité montáže atd), můžete přiložit také video

Délce textu a množství fotek hranice neklademe. V případě opravdu kvalitních textů můžeme navrhnout užší a zajímavější spolupráci.

Požadavky na fotografie:

 • Originální fotografie přímo od vás
 • Alespoň základní kvalita – ne příliš tmavé nebo neostré fotky
 • Fotografie pošlete v mailu zvlášť jako v přílohu (vložením do textu se někdy snižuje kvalita)

Co nechceme?

Všechny články podléhají schválení, zda plní alespoň minimální požadavky, zapadají do tématiky webu a jsou originálním dílem autora. Co určitě neprojde?

 • Kopírované a již zveřejněné texty – nechceme opsané cizí příspěvky z internetu a bohužel nemůžeme přijmout ani přesné kopie (CTRL+C) příspěvků, které již máte ve vašich postech na Facebooku či jiných sítích. Váš vlastní krátký příspěvek ze sítí ale můžete pro náš web textově rozšířit 
 • Komerční články a reklamu – pro reklamu nás kontaktujte na redakčním mailu
 • Urážky a vyřizování účtů mezi rybáři a dalšími lidmi
 • Politika, pandemie a cokoliv kontroverzního, urážlivého a porušujícího zákony

Vyhrazujeme si právo článek bez udání důvodu odmítnout.

Text prověříme na originalitu a softwarově zkontrolujeme také případný plagiát fotografie. V případě odhalení plagiátu přichází autor o veškeré dosud získané body a dotčené příspěvky nebudeme zveřejňovat.

Jak článek dostanete k nám na stránky?

Článek přijímáme ve formátech Wordu a dalších textových editorů, v nejhorším případně přímo v mailu.

Hotový příspěvek nám pošlete na e-mail. Fotografie nám pošlete v příloze mailu. (Kvůli kvalitě)

Mail pro posílání článků:   clanky@aktivni-rybolov.cz

Ke každému příspěvku se vyjádříme a informujeme o tom, kdy bude zveřejněn. 

U článku budete uvedeni jako autor. Po rozkliknutí jména autora uvidíte, kolik článků již máte zveřejněno a od toho se odvíjí počet bodů.

Propagace vašich rybářských Instagramů, Facebooků a YouTube

Do článku můžete vložit odkaz na vaše osobní rybářské profily na sociálních sítích. Získáte nové fanoušky a v článku to dobře vypadá. Je možné vložit konkrétní příspěvek z vašeho FB, Instagramu či video z YouTube přímo do těla článku (rádi zařídíme).

Takto to vypadá:

Odkazy na webové stránky je možné vložit pouze po domluvě, výhradně výměnou za odkaz na náš web.

Jakékoliv otázky, směřujte na náš mail. Díky!.

Vyplňte prosím povinná pole.
Vyberte prosím obrázky, které chcete nahrát.